×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Relacje i więzi społeczne Polaków w pracy kwitną

  • Gabriel Paździor
    GP
  • 17 lut 2020 14:59

71 proc. Polaków deklaruje, że oddziela życie prywatne od zawodowego. 66 proc. twierdzi, że lubi swoich współpracowników, a 44 proc. uważa osobę z pracy za przyjaciel. To wyniki nowego badania zleconego przez serwis LiveCareer Polska.

Relacje i więzi społeczne Polaków w pracy kwitną
50 proc. ankietowanych ceni współpracowników za poczucie humoru. Jest to cecha, którą wskazało najwięcej ankietowanych. (fot. pixabay.com)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jak mówi Małgorzata Sury, ekspertka kariery serwisu LiveCareer i autorka badania: - Bez względu na zarobki, stanowisko, staż pracy, płeć czy wykształcenie - całkiem nieźle tolerujemy ludzi, z którymi pracujemy. A przecież wcale ich sobie nie wybieraliśmy.

66 proc. badanych darzy swoich współpracowników sympatią. Nie oznacza to jednak, że nie mamy im za złe określonych zachowań. Wyniki ankiety pokazują, że Polacy w środowisku zawodowym nie tolerują plotek (60 proc.). Nieakceptowalny jest również brak profesjonalizmu (51 proc.) i skargi do przełożonego (42 proc.).

50 proc. ankietowanych ceni współpracowników za poczucie humoru. Jest to cecha, którą wskazało najwięcej ankietowanych. Oprócz tego Polacy przyznają, że swoich kolegów i koleżanki z pracy cenią przede wszystkim za wiedzę merytoryczną, zaangażowanie w pracę i chęć pomocy innym pracownikom.

- To bardzo profesjonalna postawa. Tym bardziej, że - jak wskazali respondenci - najmniej istotną cechą jest dla nich wygląd osób, z którymi pracują - komentuje Żaneta Spadło, ekspertka kariery w LiveCareer.

Czytaj też: Dobra atmosfera i radość z pracy. Oto czego oczekują pracownicy

Wyniki „Badania relacji i więzi społecznych w miejscu pracy” wykazały ponadto, że orientacja seksualna współpracowników i współpracowniczek dla 70 proc. respondentów nie ma żadnego znaczenia.

27 proc. badanych nie chce mieć przełożonego, który jest od nich młodszy. 25 proc. badanych woli pracować z Polakami, niż z osobami innej narodowości. 23 proc. badanych woli pracować z mężczyznami.

Badanie przyniosło również kilka zaskakujących wyników. Okazuje się, że zbyt swobodny ubiór w pracy (na który ogólnie rzecz biorąc, większość z nas nie zwraca uwagi) przeszkadza najczęściej ludziom młodym, poniżej 25. roku życia.

W ankiecie znalazło się również pytanie o stosunek do pochodzenia lub koloru skóry współpracowników. 25 proc. Polaków odpowiedziało, że nie chciałoby pracować z osobą pochodzenia arabskiego. 22 proc. ma również zastrzeżenia do współpracowników pochodzących z Ukrainy.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Relacje i więzi społeczne Polaków w pracy kwitną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA