×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rekrutacja menedżerów w 2021. Internet i cyfryzacja nabrały znaczenia

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 10 lut 2021 12:36

Menedżerowie, prezesi czy dyrektorzy, przekonani o swojej niezagrożonej pozycji, nagle znaleźli się w niepewnych i dynamicznych realiach. Wielu z nich musiało zmierzyć się z koniecznością poszukiwania nowej pracy, a więc czymś, z czym niektórzy od dawna nie mieli do czynienia - o rekrutacji menedżerów w czasie pandemii mówi Sandra Bichl, wykładowca i doradca kariery w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, założycielka firmy doradczej Career Angels.

Rekrutacja menedżerów w 2021. Internet i cyfryzacja nabrały znaczenia
Kierunek przemiany procesu rekrutacyjnego jest oczywisty. Wszystko zmierza dziś w stronę internetu oraz cyfryzacji. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Zmiany na rynku pracy nie ominęły najwyższego szczebla menedżerskiego. W obliczu nowej sytuacji, związanej z pandemią, musieli odnaleźć się nawet ci, którzy byli przekonani, że ich pozycja jest niezagrożona i sami nie doświadczą kryzysu.
  • To jednak nie wszystko, bo przeobrażeniu uległy także procesy rekrutacyjne, wykorzystujące potencjał sztucznej inteligencji.
  • Pierwszy z nich to aplikacja kandydata oraz jej weryfikacja przez potencjalnego pracodawcę.

Kierunek przemiany procesu rekrutacyjnego jest oczywisty. Wszystko zmierza dziś w stronę internetu oraz cyfryzacji. 

- Po pierwsze, w trakcie pandemii zdecydowanie wzrosła liczba ogłoszeń o pracę na LinkedIn, czyli biznesowym portalu społecznościowym. W szczytowym momencie, czyli w 26. tygodniu 2020 roku, na polskim LI opublikowano ponad 208 tysięcy ofert pracy - wylicza Sandra Bichl, wykładowca i doradca kariery w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej, założycielka firmy doradczej Career Angels. - Po drugie zaś, na szczeblu menedżerskim coraz ważniejszą rolę odgrywa oprogramowanie służące do elektronicznej obsługi potrzeb rekrutacji, bazujące na wychwytywaniu określonych słów kluczowych, które powinny znaleźć się w CV idealnego kandydata.

Technologia sprawdzi CV

Jak dodaje Bichl, takie systemy mają istotną przewagę nad weryfikacją przez pracownika nadzorującego rekrutację: eliminuje tzw. czynnik ludzki.

Czytaj więcej: Pandemia zmienia rynek pracy. Praca zdalna i cyfryzacja będą standardem

- Czysto teoretycznie, młody pracownik, weryfikujący „ręcznie” CV kandydata, może przecież nie znać pewnych sformułowań, zarezerwowanych tylko dla wąskiego grona i używanych tylko w określonej branży. Niesie to ze sobą ryzyko odrzucenia CV tylko dlatego, że sprawdzający je pracownik nie rozszyfrował nic nie mówiącego mu skrótu. Choć wydaje się to absurdalne – jest możliwe - wyjaśnia na konkretnym przykładzie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rekrutacja menedżerów w 2021. Internet i cyfryzacja nabrały znaczenia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA