RDS, Toyota, Opel, Światowe Dni Młodzieży: Co ciekawego wydarzy się w nadchodzącym tygodniu?

• W poniedziałek (25 lipca) stanie produkcja w fabryce Opla w Gliwicach. Koncern zaplanował przerwę w tym zakładzie od 25 lipca do 16 sierpnia.
• We wtorek (26 lipca) rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży.
• W środę (27 lipca) zbierze się z kolei zespół problemowy RDS ds. usług publicznych. Omówione zostaną kierunki i warunki rozwoju szkolnictwa zawodowego.
• W tym tygodniu swoje święto obchodzą administratorzy oraz pracownicy urzędów skarbowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

RDS, Toyota, Opel, Światowe Dni Młodzieży: Co ciekawego wydarzy się w nadchodzącym tygodniu?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

25 lip 2016 10:31


W poniedziałek (25 lipca) stanie produkcja w fabryce Opla w Gliwicach. Koncern zaplanował przerwę w tym zakładzie od 25 lipca do 16 sierpnia. Krócej - o parę dni - będzie trwało zatrzymanie produkcji w tyskim Fiacie. Tu wolne pracownicy będą mieli od 29 lipca do 16 sierpnia. W fabryce Fiata zatrudnionych jest ponad 3 tysiące osób - większość przy produkcji. Przerwa nie będzie dotyczyć tylko niektórych służb utrzymania, działu finansowego oraz handlowego. Więcej na ten temat znajdziesz tutaj.

Tego dnia GUS opublikuje dane, które określą liczbę bezrobotnych zarejestrowanych oraz stopę bezrobocia według województw, podregionów i powiatów (stan na koniec czerwca 2016 roku).

W poniedziałek (25 lipca) zbierze się również zespół tematyczny ds. ochrony zdrowia Rady Dialogu Społecznego. Rozmowy będą prowadzone m.in. na temat najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Tego dnia obchodzimy też Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto obchodzone w Polsce od 25 lipca 2006 roku. Na ten dzień przypadają imieniny Krzysztofa – patrona kierowców.

W poniedziałek (25 lipca) obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. (Fot. Pixabay) W poniedziałek (25 lipca) obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. (Fot. Pixabay)

We wtorek (26 lipca) rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży. Od 27 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Policjanci z ośmiu krajów przyjadą do Polski, by tu na miejscu wspomagać swoich pielgrzymów podczas ŚDM.

Światowe Dni Młodzieży pokazały, jak trudna jest w Polsce sytuacja na rynku pracy. Brakowało nie tylko wolontariuszy, ale również pracowników. Pomimo, że proponowane stawki mieściły się między 16 a 25 zł brutto, to jednak pracodawcom trudno było obsadzić wolne stanowiska.

We wtorek (26 lipca) spotka się doraźny zespół problemowy RDS ds. zamówień publicznych. Uczestnicy dyskusji przedstawią swoje oczekiwania wobec nowego prawa zamówień publicznych.

Tego dnia zbierze się również zespół tematyczny ds. bezpieczeństwa socjalnego górników. Pod przewodnictwem Grzegorza Tobiszowskiego, wiceministra energii zostanie omówiona aktualna sytuacja w spółkach węglowych oraz w Spółce Restrukturyzacji Kopalń.

W środę (27 lipca) zbierze się z kolei zespół problemowy RDS ds. usług publicznych. Podczas spotkania omówione zostaną kierunki i warunki rozwoju szkolnictwa zawodowego. Dyskusję poprowadzi Sławomir Broniarz, szef ZNP.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.