PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Raport: Optymizm i koncentracja - tego brakuje polskim pracownikom

  • Autor: PAP/AT
  • 30 maj 2017 7:58

Ledwie połowa pracowników zaczyna dzień z optymizmem i zapałem. Natomiast co trzeci pracownik wskazuje, że w pracy odczuwa często zniecierpliwienie irytację i niepokój – wynika z raportu „Praca, moc, energia w polskich firmach”.

Raport: Optymizm i koncentracja - tego brakuje polskim pracownikom
Aby pracować na optymalnym poziomie swoich możliwości, pracownik powinien odczuwać pozytywne emocje - radość, optymizm i zapał (fot.pixabay.com)
REKLAMA

• Tylko połowa pracowników dużych polskich firm zaczyna dzień z optymizmem i zapałem.

• Ponad 1/3 wskazuje, że w pracy odczuwa często zniecierpliwienie, irytację i niepokój.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Aby odnosić sukcesy, czy też pracować na optymalnym poziomie swoich możliwości, powinniśmy odczuwać pozytywne emocje - radość, optymizm, zapał - podkreśliła Małgorzata Czernecka z Human Power.

Pierwsza część raportu skupiała się na obszarze fizycznym: śnie i odpoczywaniu, ruchu i odżywianiu. Druga część opracowania poświęcona jest obszarowi emocji, umysłu i celom działania.

Zdaniem autorki raportu psycholog Małgorzaty Czerneckiej z Human Power, to, co zasługuje na największą uwagę to aspekt emocji, ponieważ wiemy, że - czy tego chcemy czy nie - emocje towarzyszą nam w pracy.

"Zwykle zdajemy sobie z tego sprawę, że negatywne emocje źle na nas wpływają. Natomiast mało kto z nas zdaje sobie sprawę, że aby odnosić sukcesy, czy też pracować na optymalnym poziomie swoich możliwości, powinniśmy odczuwać pozytywne emocje - radość, optymizm, zapał" - podkreśliła Małgorzata Czernecka.

Czytaj też: Praca po godzinach i przemęczenie obniżają efektywność pracowników

Badania pokazały jednak, że niestety tylko 55 proc. pracowników zaczyna dzień z optymizmem i zapałem, a 1/5 wskazuje, że zaczyna dzień z negatywnymi emocjami. Co trzeci pracownik wskazuje, że w pracy odczuwa często zniecierpliwienie irytację i niepokój.

"To jest znaczący odsetek wśród menadżerów i pracowników. Podobna próba badanych odczuwa z kolei zmęczenie i zniechęcenie do wykonywanych obecnie obowiązków" - podkreśliła Czernecka.

40 proc. badanych zdaje sobie sprawę, że aktualnie utrwalony styl działania wpływa negatywnie na ich zdrowie. "Zwykle zdajemy sobie sprawę, że to, co robimy, czy to, w jaki sposób pracujemy, nam nie służy, natomiast być może brakuje nam wiedzy jak to zmienić, ponieważ działamy zgodnie z utrwalonymi przez lata nawykami" - dodała psycholog.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport: Optymizm i koncentracja - tego brakuje polskim pracownikom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA