PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Raport: Nowe technologie zmienią charakter pracy

  • Autor: PAP/AT
  • 28 lis 2019 11:14

Nowoczesne technologie zmienią nie tylko narzędzia pracy, ale wpłyną na całą jej kulturę, umiejętności i kwalifikacje pożądane na rynku. Tymczasem tylko 29 proc. organizacji myśli strategicznie o przyszłości środowiska pracy - wynika z badania firmy IDC na zlecenie Dell Technologies i WMware.

Raport: Nowe technologie zmienią charakter pracy
Adobe Stock
REKLAMA
  • Według autorów badania najważniejszym parametrem oceny pracy pozostaje produktywność.
  • Jednak ponad połowa FDOs odchodzi od oceny pracowników w oparciu o wskaźniki efektywności na rzecz wskaźników KBI, obejmujących m.in. umiejętności z zakresu adaptacji do zmian, działań w grupie, rozwiązywania problemów oraz pracy z ludźmi i maszynami.
  • Jednym z trendów przyszłości jest stale powiększająca się liczba tzw. cyfrowych nomadów - do 2035 r. na rynku pracy będzie ponad miliard ludzi wykonujących swoją pracę zdalnie.

W badaniu "Becoming Future Of Work Ready: Follow the Leaders" analizowano m.in. zachodzące zmiany i to, jak będzie wyglądać cyfrowe miejsce pracy przyszłości. Raport przedstawia kierunki działań 29 proc. wysoce rozwiniętych organizacji, tzw. FDOs (Future of Work determined organizations), wyróżniających się w trzech wymiarach: kultury pracy, personalizacji stanowisk oraz przyjętych modeli pracy.

Według autorów badania najważniejszym parametrem oceny pracy pozostaje produktywność, ale ponad połowa FDOs odchodzi od oceny pracowników w oparciu o wskaźniki efektywności (KPI, z ang. key performance indicators ) na rzecz wskaźników KBI (key behavioral indicators), obejmujących m.in. umiejętności z zakresu adaptacji do zmian, działań w grupie, rozwiązywania problemów oraz pracy z ludźmi i maszynami.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Innowacje zmieniają rynek pracy. Takie będą nowoczesne zawody przyszłości

Jak wynika z raportu, ponad 49 proc. organizacji zaliczanych do FDOs na pierwszym miejscu stawia potrzeby pracowników, a 55 proc. inwestuje w budowę inteligentnego i elastycznego środowiska pracy.

Ponad dwie trzecie takich organizacji (69 proc.) planuje zakupy w modelu Device As A Service, a ponad połowa (58 proc.) wyposaża pracowników w nowoczesne urządzenia. 47 proc. FDOs inwestuje w inteligentne, cyfrowe środowiska pracy. Oznacza to m.in. zapewnienie dostępu każdego uprawnionego pracownika lub zleceniobiorcy do niezbędnych aplikacji w dowolnym czasie i z dowolnego miejsca, a także spersonalizowane i zintegrowane miejsca pracy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport: Nowe technologie zmienią charakter pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA