Raport EY: Pokolenie Y jest wyczulone na niesprzyjające warunki pracy

Przy poszukiwaniu pracy dla pokolenia Y najbardziej liczy się konkurencyjna płaca i benefity, elastyczne warunki pracy, a także niewielka liczba nadgodzin.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Raport EY: Pokolenie Y jest wyczulone na niesprzyjające warunki pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 lip 2015 9:59


Zdaniem 33 proc. badanych ogółem i 35 proc. millenialsów utrzymanie równowagi między życiem osobistym a pracą w ciągu ostatnich 5 lat stało się trudniejsze. Blisko połowa ankietowanych uważa, że wynika to z faktu, że w tym czasie wynagrodzenie wzrosło nie tak bardzo jak wydatki. 48 proc. badanych zadeklarowało, że równocześnie zwiększył się zakres ich obowiązków zawodowych – wynika z raportu EY „Światowe pokolenia: globalne badanie wyzwań w obszarze równowagi między pracą a życiem osobistym”.

Czytaj też: Pokolenie Y zdominuje rynek za dziesięć lat. Czy firmy są na to gotowe?

Pozostałe powody to: wzrost liczby obowiązków domowych (39 proc.), większa liczba godzin w pracy (36 proc.) i posiadanie dzieci (23 proc.). Zachowanie równowagi między życiem zawodowym i osobistym jest największym wyzwaniem dla Niemców (49 proc.) i Japończyków (44 proc.). W Chinach jako problem ten czynnik wskazało zaledwie 16 proc. pracowników.

Tydzień = 40 godzin?

Blisko połowa (46 proc.) badanych pracuje ponad 40 godzin tygodniowo, a 4 na 10 twierdzi, że ilość czasu spędzanego w pracy w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła. Spośród tej grupy około 2/3 stwierdziło, że czas pracy zwiększył się o 2 do 4 godzin tygodniowo, a 1/3, że o 5 lub więcej.

Czytaj też: Pokolenie Y w pracy. Czy są efektywni?

Ponad połowa menedżerów w Meksyku (61 proc.), USA (58 proc.), Indiach (55 proc.) i Brazylii (51 proc.) pracuje ponad 40 godzin w tygodniu. Co ciekawe, w Chinach ten odsetek wynosi zaledwie 19 proc.. Połowa przedstawicieli pokolenia boomersów pracuje ponad 40-godzin tygodniowo. To większy odsetek niż pokolenia X (45 proc.) czy Y (44 proc.).

Gospodarka napędza zmiany na rynku pracy

Coraz więcej osób podejmuje świadome decyzje dotyczące zatrudnienia na podstawie czynników makroekonomicznych. W ciągu ostatnich 5 lat około 1/3 (31 proc.) badanych zmieniła pracę z powodu zmian w gospodarce – najbardziej skłonni do tego byli przedstawiciele millenialsów (37 proc.).

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.