×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Raport ADP: Pracowników i pracodawców dzieli ogromna przepaść

  • Autor: KDS
  • 20 wrz 2017 15:48

Pracownicy i pracodawcy w kwestiach funkcjonowania firm czy życia zawodowego są mocno podzieleni. Pokazują to wyniki najnowszego raportu Evolution of Work 2.0. Nastawienie „Ja” vs „My”, który przygotowała firma ADP Research Institute. Poczucie docenienia to jedna z wielu różnic dzielących te dwie grupy.

Raport ADP: Pracowników i pracodawców dzieli ogromna przepaść
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Badanie przeprowadzone przez ADP w kwestii poczucia docenienia wskazuje na znaczne różnice nie tylko między kontynentami, ale też między europejskimi krajami.

• Jedynie 38 proc. pracowników w Wielkiej Brytanii i niepokojąco mało, bo tylko 23 proc. we Francji czuje się w pracy docenione. Dla porównania aż 56 proc. Niemców czuje się docenione w swoim miejscu pracy.

• Pracodawcy i pracownicy inaczej postrzegają również m.in. kwestie oczekiwań i możliwości, jakie na obecnym rynku pracy mają ci drudzy. 

- Poczucie docenienia wydaje się być kluczowym czynnikiem satysfakcji z pracy oraz kwestią, w której pracodawcy mogą się znacznie poprawić w porównaniu do innych emocjonalnych wskaźników, takich jak lojalność, zaangażowanie i zaufanie. Pracodawcy mogą poprawić i bezpośrednio wpływać na poczucie docenienia - możemy przeczytać w raporcie.

źródło: ADP
źródło: ADP

Różnice widać również w kwestii oczekiwań i możliwości, jakie mają pracownicy. Badanie ADP pokazuje, że blisko jedna trzecia z nich często widzi możliwości pracy lub słyszy o awansach we własnych lub innych firmach, i mają na to wpływ media społecznościowe. Tymczasem pracodawcy uważają, że zjawisko to jest znacznie bardziej powszechne, niż ma to miejsce naprawdę.

64 proc. pracowników uważa, że nie ma czegoś takiego jak bezpieczeństwo zatrudnienia. W ich opinii pracodawcy uważają, iż każdy powinien zawsze szukać kolejnej opcji (65 proc.). Co ma największy wpływ na migrację pracowników w firmie? Codzienna praca, złe relacje z przełożonymi i kultura firmy, godziny pracy - to kwestie kluczowe.

źródło: ADP
źródło: ADP

- Ponad połowa pracowników (57 proc.) uważa, że ich oczekiwania są spełnione w pracy, jednak mniej niż połowa (45 proc.) twierdzi, że odeszła z pracy, która nie spełniała ich oczekiwań - czytamy w raporcie. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Raport ADP: Pracowników i pracodawców dzieli ogromna przepaść

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA