PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Radom: Ochroniarze chcą poddać się karze w związku ze zgonem bezdomnego

  • Autor: PAP/GP
  • 2 sie 2017 8:36

Dwaj pracownicy ochrony, którzy wywieźli na wózku inwalidzkim ze szpitala w Radomiu bezdomnego i pozostawili go na zewnątrz, po czym mężczyzna zmarł, chcą się dobrowolnie poddać karze. Prokuratura skierowała w tej sprawie wniosek do sądu.

Radom: Ochroniarze chcą poddać się karze w związku ze zgonem bezdomnego
Adobe Stock
REKLAMA

• Pracownicy byli związani umową o świadczenie usług z placówką medyczną. Do śmierci bezdomnego doszło we wrześniu.

• W związku z gotowością oskarżonych do dobrowolnego poddania się karze, najbardziej prawdopodobne jest, że zostaną im wymierzone najniższe wymiary możliwych sankcji.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, prokurator skierował do miejscowego sądu wniosek o wydanie wyroku skazującego bez rozprawy.

Dwaj pracownicy firmy ochroniarskiej, świadczącej usługi na rzecz szpitala w Radomiu, zostali oskarżeni o to, że we wrześniu ub. roku wywieźli na wózku inwalidzkim z poczekalni izby przyjęć pacjenta oczekującego na wykonanie badań diagnostycznych, a następnie pozostawili go bez opieki medycznej niedaleko szpitala.

Według śledczych, z uwagi na wychłodzenie i osłabienie organizmu oraz niską temperaturę powietrza, ochroniarze narazili chorego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia, w wyniku czego nieumyślnie spowodowali zgon mężczyzny.

Przestępstwo to jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Jak powiedziała rzeczniczka prokuratury obydwaj oskarżeni chcą dobrowolne poddać się karze. Wniosek w tej sprawie trafił do sądu w Radomiu. Zaproponowano dla nich karę pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem, grzywnę, orzeczenie zakazu wykonywania zawodu pracowników ochrony oraz orzeczenie nawiązki po 500 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

64-letni mężczyzna został przewieziony do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego karetką pogotowia. Jak wynika z ustaleń prokuratury, pacjent został zbadany przez lekarza ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Po opuszczeniu gabinetu miał poczekać na korytarzu na dalsze badania diagnostyczne. Pracownicy firmy ochroniarskiej wywieźli go na wózku inwalidzkim poza teren szpitala i tam pozostawili. Oskarżeni tłumaczyli się, że zrobili to na prośbę pacjenta i nie podejrzewali, że może się to zakończyć tragicznie.

Sekcja zwłok wykazała, że zgon nastąpił w związku przewlekłymi schorzeniami, na które od lat cierpiał 64-latek. Zdaniem biegłych nie doszło natomiast do wychłodzenia organizmu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Radom: Ochroniarze chcą poddać się karze w związku ze zgonem bezdomnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA