PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Rada Przedsiębiorczości apeluje do KE o akceptację polskiej Tarczy Finansowej

  • Autor: PAP/AT
  • 25 maj 2020 16:53

Rada Przedsiębiorczości apeluje o zapewnienie możliwie pilnej akceptacji rządowego programu Tarczy Finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju dla dużych firm - poinformowała Konfederacja Lewiatan, która wchodzi w skład rady.

Rada Przedsiębiorczości apeluje do KE o akceptację polskiej Tarczy Finansowej
Polskie przedsiębiorstwa zakładały, że udzielenie finansowania przez Polski Fundusz Rozwoju nastąpi najpóźniej do końca kwietnia br. ale program wciąż nie otrzymał zgody Komisji Europejskiej (fot. shutterstock)
REKLAMA

"Europejskie społeczeństwo i gospodarka w stanęły przed olbrzymim wyzwaniem spowodowanym pandemią wirusa SARS-CoV-2. Zagrożenie zdrowotne szybko przekształciło się w potężne zagrożenie dla stabilności przedsiębiorstw i miejsc pracy. Na skutek zerwanych łańcuchów dostaw, restrykcji sanitarnych i zmniejszonego popytu, doszło do największej od 100 lat recesji. Dotyka ona wszystkie kraje Unii Europejskiej, w tym Polskę. Aby zapobiec masowym upadłościom przedsiębiorstw i wzrostowi bezrobocia, ta bezprecedensowa sytuacja wymaga niezwykle szybkich działań antykryzysowych, zakrojonych na szeroką skalę" - czytamy w apelu Rady Przedsiębiorczości.

Apel został przekazany Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Tarcza antykryzysowa. Oto szczegóły pomocy dla firm

Przypomniano, że 9 kwietnia 2020 r. premier Mateusz Morawiecki przedstawił rządowy program ratunkowy dla polskiej gospodarki, nazywany Tarczą Finansową z Polskiego Funduszu Rozwoju. Program jest przeznaczony dla małych i średnich firm oraz dużych przedsiębiorstw. 15 kwietnia 2020 r. rząd wystąpił o zgodę na pomoc publiczną do Komisji Europejskiej w ramach programu Tarczy Finansowej z Polskiego Funduszu Rozwoju dla Dużych Firm.

Jak informuje Lewiatan, polskie przedsiębiorstwa zakładały, że udzielenie finansowania przez Polski Fundusz Rozwoju nastąpi najpóźniej do końca kwietnia br. ale program wciąż nie otrzymał zgody Komisji Europejskiej, co dla polskich przedsiębiorstw oraz ich pracowników jest niezrozumiałe.

"Zagraża to bankructwu szeregu z nich, co spowoduje utratę pracy przez tysiące pracowników. W tak trudnej i bezprecedensowej sytuacji, decyzje Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu pakietów ratunkowych w państwach członkowskich powinny być liczone w dniach, a nie tygodniach, a już na pewno nie w miesiącach" - podkreśla Lewiatan.

Radę Przedsiębiorczości tworzą Konfederacja Lewiatan, Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Polska Rada Biznesu, ABSL, Pracodawcy RP, BCC, Związek Banków Polskich oraz Związek Rzemiosła Polskiego.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Rada Przedsiębiorczości apeluje do KE o akceptację polskiej Tarczy Finansowej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • fryderyk 2020-05-26 00:13:07

    Tarcza finansowa moim zdaniem po zapoznaniu się z całością materiałów ze strony pfr.pl/tarcza, wygląda całkiem fajnie. To dla mnie bardzo pozytywne, bo straty miałem ogromne i potrzebuje zastrzyku finansów by wrócić do gry

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA