×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej negatywnie o odwołaniu Magdaleny Sroki

  • Autor: PAP/JS
  • 9 paź 2017 16:57

Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej negatywnie zaopiniowała wniosek ministra kultury ws. odwołania ze stanowiska dyrektor Magdaleny Sroki - poinformował po posiedzeniu Rady jej szef Jacek Bromski. MKiDN zajmie stanowisko, gdy wpłynie do resortu opinia Rady.

Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej negatywnie o odwołaniu Magdaleny Sroki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Rada Programowa PISF zebrała się, by zaopiniować pismo ministra kultury Piotra Glińskiego w sprawie odwołania ze stanowiska dyrektor Sroki.

Po decyzji Rady wiceminister kultury Paweł Lewandowski powiedział, że MKiDN zajmie stanowisko ws. odwołania dyrektor PISF wtedy, gdy do resortu wpłynie opinia Rady Programowej PISF w tej sprawie.

W ub. tygodniu Bromski poinformował, że minister kultury Piotr Gliński zwrócił się do Rady PISF o zaopiniowanie pisma w sprawie odwołania Sroki.

W niedzielę w Radiu ZET wiceminister kultury Jarosław Sellin mówił, że szef MKiDN stracił zaufanie do szefowej PISF i resort nie wyobraża sobie dalszej współpracy z nią; decyzja jej nieodwołalna.

"Stosunkowo dobrze nam się współpracowało w ostatnich dwóch latach z panią Magdaleną Sroką, ale jednak list, który napisała do ważnego senatora amerykańskiego (...) jest takim skandalem, że utraciła zaufanie ministra kultury i dziedzictwa narodowego, i oczywiście osoba, która wyraża takie poglądy pisząc do ważnych osób w świecie na temat tego, co się w Polsce dzieje, jak sytuacja ludzi kultury w Polsce wygląda, naturalne jest, że traci zaufanie" - mówił Sellin.

Chodzi o list, który jedna z pracownic PISF-u skierowała do stowarzyszenia amerykańskich studiów filmowych Motion Picture Association of America. Bromski ocenił w niedawnej rozmowie z PAP, że list dotyczył zezwolenia na użycie w materiałach reklamowych zdjęć z ceremonii oscarowych, kiedy Andrzej Wajda i Paweł Pawlikowski dostają Oscara. "Był napisany skandaliczną angielszczyzną - adresaci nie bardzo zrozumieli, o co chodzi" - powiedział Bromski. Jak dodał, "zawarto tam również aluzje do cenzury w Polsce".

Magdalena Sroka pełni funkcję dyrektora PISF od 3 października 2015 r. Zastąpiła na tym stanowisku Agnieszkę Odorowicz, pełniącą funkcję przez dwie kadencje. Jej kadencja upływa w 2020 r.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rada Programowa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej negatywnie o odwołaniu Magdaleny Sroki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA