PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Rada Naukowa pomoże Tauronowi w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji

  • Autor: PAP/AT
  • 19 lis 2019 12:42

Grupa Tauron powołała Radę Naukową, która ma pomóc w rozwoju spółki, opartym m.in. o innowacje i nowoczesne technologie. Rada ma też wzmocnić współpracę grupy ze środowiskiem naukowym.

Rada Naukowa pomoże Tauronowi w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji
Adobe Stock
REKLAMA
  • Rada ma być organem doradczym i opiniotwórczym, przede wszystkim dla prac z obszaru badań, rozwoju i innowacji.
  • Wśród członków Rady, na czele której stanął dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej prof. Waldemar Skomudek, są naukowcy z politechnik: śląskiej, opolskiej i gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie oraz Instytutu Fraunhofera.
  • Rada jest odpowiedzią na wyzwania dynamicznie zmieniającego się otoczenia, w którym funkcjonuje sektor energetyczny, a także na rozwijający się w Grupie model Open Innovation, zakładający otwarte podejście do współpracy z partnerami ze środowiska naukowego, badawczego czy startupowego - podał Tauron.

W skład Rady weszli uznani eksperci, od wielu lat związani z europejskim sektorem energetycznym. W założeniu Rada ma być organem doradczym i opiniotwórczym, przede wszystkim dla prac z obszaru badań, rozwoju i innowacji.

Wśród członków Rady, na czele której stanął dziekan Wydziału Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej prof. Waldemar Skomudek, są naukowcy z politechnik: śląskiej, opolskiej i gdańskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej (AGH) w Krakowie oraz Instytutu Fraunhofera.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Rada Naukowa będzie organem eksperckim, weryfikującym i proponującym długoterminowe kierunki rozwoju Grupy Tauron, w tym również kierunki zmian Strategicznej Agendy Badawczej. Doświadczenie Rady będzie istotne także przy współpracy z naszym otoczeniem biznesowym, szczególnie w zakresie oceny stopnia innowacyjności proponowanych inicjatyw oraz ich technicznych aspektów" - powiedział wiceprezes Tauronu Jarosław Broda.

Przed dwoma laty, w listopadzie 2017 r., Tauron - największy dystrybutor i drugi co do wielkości krajowy producent energii - ogłosił Strategiczną Agendę Badawczą - dokument planistyczny, wyznaczający kierunki i potencjał podejmowanej przez Tauron działalności badawczo-rozwojowej i innowacyjnej. Było to pierwsze takie systemowe opracowanie w polskiej energetyce - swoista mapa drogowa w obszarze badań, rozwoju i innowacji.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Rada Naukowa pomoże Tauronowi w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA