PwC przejmuje spółkę Fern Partners. I zapowiada kolejne akwizycje

Firma doradcza PwC przejęła Fern Partners. Dzięki tej transakcji wzmocniła dział doradztwa biznesowego o ekspertów specjalizujących się w zarządzaniu cenami i budową strategii cenowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PwC przejmuje spółkę Fern Partners. I zapowiada kolejne akwizycje

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

26 sty 2016 8:53


Fern Partners to zespół ekspertów z wieloletnim międzynarodowym doświadczeniem w tzw. pricing & revenue management, czyli zwiększaniu przychodów dzięki efektywnemu zarządzaniu cenami produktów i usług.

- Po ogłoszonym przez nas w zeszłym tygodniu planie przejęcia grupy Outbox, to kolejna transakcja PwC wpisująca się w nasz plan rozwoju doradztwa biznesowego: od strategii do wdrożeń. Połączenie sił grupy Outbox, Fern Partners i naszych zespołów data analitics przyspiesza realizację tego planu. Uważnie przyglądamy się rynkowi pod kątem kolejnych akwizycji – mówi Adam Krasoń, prezes PwC Polska.

Spece od strategii cenowych

Fern Partners jest jedną z niewielu firm na polskim rynku specjalizujących się w budowaniu i wdrażaniu strategii cenowych. Wśród jej klientów są przedsiębiorstwa z sektorów dóbr konsumenckich, handlu, ochrony zdrowia, energetyki, transportu i logistyki oraz usług finansowych.

- Następuje kolejne wzmocnienie działu doradztwa biznesowego – mówi Krzysztof Badowski, partner w PwC, lider zespołu dóbr konsumenckich i handlu detalicznego na region Europy Środkowo-Wschodniej.

W obliczu silnej konkurencji na rynku i wojny cenowej „pricing” jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się obszarów. Polskie firmy są często bardziej zachowawcze w podejściu do zarządzania ceną niż firmy zachodnie. Tymczasem nowoczesne metody analizy dużych zbiorów danych (data analytics), w połączeniu z tradycyjną ekonometrią i statystyką, pozwalają firmom na jednoczesne budowanie przewagi konkurencyjnej i zwiększanie przychodów.

- Polityka cenowa staje się jednym z najważniejszych wyzwań dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie na rynku tak wrażliwym jak Polska. Praktyka potwierdza, że odpowiednie podejście do zarządzania cenami pozwala na skuteczny i trwały wzrost zysku o 1-3 p.p. Dołączenie do zespołu PwC otwiera nam szerzej dostęp do rynków międzynarodowych, a naszym obecnym klientom daje możliwość korzystania z pełnej ekspertyzy doradztwa biznesowego – mówi Maciej Kroenke, założyciel Fern Partner.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

zespół pricingLAB 2016-01-28 14:34:05

Właśnie 1 z tych niewielu firm specjalizujących się w pricingu jesteśmy my - pricingLAB. Podchodzimy do cen interdyscyplinarnie łącząc metodologie i narzędzia z matematyki statystycznej, ekonomii behawioralnej oraz psychologii.