PwC wesprze start-upowców. Pomoże im wejść na rynek

• PwC otworzyło w Polsce program Startup Collider, którego celem jest wspieranie i promowanie start-upów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
• Firma zapewni opiekę mentorów i umożliwi skrócenie ścieżki wychodzenia na rynek z produktami i usługami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PwC wesprze start-upowców. Pomoże im wejść na rynek

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 wrz 2016 9:33


Pierwszą grupę programu Startup Collider stanowić będą start-upy związane z sektorem fintech (financial technology). Dziesięć wybranych start-upów zostanie zaproszonych na trzymiesięczny program, w trakcie którego każdy z nich pod okiem mentorów będzie poznawał potrzeby swoich klientów, dopracowywał swój model biznesowy, analizował rynki pod kątem ich potencjału i poznawał zagadnienia prawne związane z rodzajem planowanej działalności.

Najlepsze start-upy będą miały możliwość skorzystania ze współpracy z PwC i wprowadzenia swoich produktów czy usług zarówno na rynki w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także globalnie.

Czytaj też: Jak odnieść sukces? Rady dla start-upowców na start

- Jestem przekonana, że nasza nowa inicjatywa będzie stanowić istotną pomoc dla europejskich start-upów. Program oferuje szeroki wachlarz możliwości – rozwiązania opracowane przez start-upy będą wdrażane w ramach usług PwC w Europie Środkowo-Wschodniej, a dzięki globalnej pozycji PwC, mogą zyskać nowych klientów na całym świecie – mówi Jolanta Kokosińska, partner w PwC, lider zespołu Innowacje i B+R.

Opieka mentorów

Start-upy wybrane do programu akceleracji znajdą się pod opieką dwóch dedykowanych mentorów, spośród których jeden jest ekspertem zewnętrznym, drugi zaś z ramienia PwC związanym z branżą, w której start-up będzie działał.

Czytaj też: Dariusz Żuk: Dla start-upów w Polsce to najlepszy czas

- PwC uruchomiło program akceleracji, aby wzmacniać transgraniczne więzi przedsiębiorców ze społecznością start-upów i inwestorów, wspierać wchodzenie start-upów na rynek oraz przyspieszać ich rozwój. Europejscy przedsiębiorcy wybrani do współpracy z PwC zyskają niepowtarzalną szansę na rozwój – mówi Mateusz Nowak, menedżer w PwC, lider programu Startup Collider.

Etapy programu

Każdy roczny cykl programu Startup Collider obejmuje trzymiesięczny etap akceleracji w ramach stacjonarnego „bootcamp’u”, podczas którego przedsiębiorcy spotykają się z ekspertami PwC i różnymi jednostkami biznesowymi, aby zgromadzić jak najwięcej informacji.

Po tak rozbudowanym programie akceleracji start-upów następuje 6- lub 9-miesięczny etap wchodzenia na rynek, w trakcie którego PwC będzie wspierało start-upy w finalizacji koncepcji i pierwszej sprzedaży.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.