PwC: 46 proc. pracowników firm sektora finansowego padło ofiarą nadużyć gospodarczych

• Blisko połowa respondentów z sektora finansowego przyznała w globalnym badaniu, że w ciągu ostatnich 24 miesięcy padła ofiarą nadużyć gospodarczych.
• Wskaźnik ten rośnie systematycznie od 2009 r., i jednocześnie jest on o 10 proc. wyższy niż średnia dla wszystkich branż, wynika z raportu "Globalne badanie przestępczości gospodarczej 2016 – sektor finansowy", przygotowanego przez firmę doradczą PwC.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PwC: 46 proc. pracowników firm sektora finansowego padło ofiarą nadużyć gospodarczych

PODZIEL SIĘ


Autor: MN

2 sie 2016 17:34


Jak podaje ISB News, za firmą doradczą PwC, 46 proc. respondentów globalnego badania, pochodzących z sektora finansowego, przyznało, że w ciągu ostatnich 24 miesięcy padło ofiarą nadużyć gospodarczych. Ponadto 46 proc. ankietowanych, których firmy stały się obiektem nadużyć, straciło w ich wyniku do 100 tys. dolarów. Wzrost przestępczości gospodarczej w sektorze finansowym nastąpił mimo zwiększenia nakładów finansowych na walkę z nadużyciami. Ponad połowa (53 proc.) uczestników badania PwC odnotowało taki wzrost w swoich firmach w ostatnich dwóch latach, a 55 proc. oczekuje dalszych wzrostów w przyszłości.

Co szósty respondent, spośród tych, którzy doświadczyli przestępczości gospodarczej w ostatnich dwóch latach, padł ofiarą ponad 100 przestępstw, a 6 proc. – ponad 1 tysiąca. Obecnie, już niemal połowa nadużyć popełniana jest w cyberprzestrzeni (49 proc. w porównaniu do 39 proc. w 2014 r.). Najpoważniejszym problemem sektora finansowego pozostaje sprzeniewierzenie aktywów, które stanowi 60 proc. wszystkich nadużyć.

Jak podaje ISB News, badanie "Global Crime Survey" zostało przeprowadzone przez PwC w formie ankiety internetowej, w której udział wzięło 6 337 respondentów ze wszystkich sektorów przemysłu w 115 krajach. Sektor finansowy (bankowość, ubezpieczenia, rynek kapitałowy) reprezentowany był przez grupę 1 513 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!
PwC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.