PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przyznano wyróżnienie za budowę ładu korporacyjnego

  • Autor: AT
  • 8 lis 2019 9:19

Podczas Konferencji Rada Nadzorcza decyzją kapituły tegorocznym laureatem plebiscytu Człowiek Corporate Governance została Agnieszka Słomka-Gołębiowska. Argumentując wyróżnienie, Raimondo Eggink, przewodniczący Kapituły i Człowiek Corporate Governance 2018, zwrócił uwagę na ogromną wartość dla promocji idei corporate governance, jaką daje bezpośrednie przełożenie teorii naukowej na pracę w radach nadzorczych.

Przyznano wyróżnienie za budowę ładu korporacyjnego
Adobe Stock
REKLAMA
  • Ideą plebiscytu Człowiek Corporate Governance jest wyróżnienie osób, które poprzez swoją pracę wnoszą ogromny wkład w budowę i rozwój ładu korporacyjnego w Polsce.
  • Dobry ład korporacyjny nie jest pojęciem stałym, tylko ewoluuje. Badania naukowe dostarczają ważnego wkładu merytorycznego do tego procesu i dlatego Kapituła postanowiła w tym roku wskazać kandydata do wyróżnienia wśród przedstawicieli polskiego świata akademickiego - prof. Agnieszka Słomka-Gołębiowska - powiedział Raimondo Eggink, przewodniczący Kapituły i Człowiek Corporate Governance 2018.
  • - W przyszłym roku Agnieszka Słomka-Gołębiowska dołączy do Kapituły - by wybrać Człowieka Corporate Governance 2020 - zaznaczył Piotr Rybicki, inicjator wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance” i pomysłodawca "Konferencji Rada Nadzorcza".

7 listopada 2019 r. w Dąbrowie Górniczej na dziewiątym, corocznym spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza” spotkali się eksperci i praktycy corporate governance. W trakcie spotkania, po raz piąty, przyznano wyróżnienie Człowiek Corporate Governance, które w tym roku trafiło na ręce Agnieszki Słomki-Gołębiowskiej.

Agnieszka Słomka-Gołębiowska wyróżniona

Ideą plebiscytu Człowiek Corporate Governance jest wyróżnienie osób, które poprzez swoją pracę wnoszą ogromny wkład w budowę i rozwój ładu korporacyjnego w Polsce. Decyzją Kapituły, tegorocznym laureatem została Agnieszka Słomka-Gołębiowska - profesor SGH, dr hab. nauk ekonomicznych z 14-letnim doświadczeniem w pracy w radach nadzorczych. Niezależny członek rady nadzorczej mBanku, Budimex i niezależny członek Komitetu Audytu Światowego Programu Żywnościowego ONZ w Rzymie. Uczestnik staży naukowych, wśród nich: Cambridge (MIT), Birmingham (BBS), Berlinie (HSoG), Genui (UoG - Law School). Stypendystka Fundacji Alexandra von Humboldta oraz Fulbright Fellowship na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Autorka wielu artykułów i książek z zakresu ładu korporacyjnego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przyznano wyróżnienie za budowę ładu korporacyjnego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA