PARTNERZY PORTALU

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 8 lis 2017 16:46

Po raz trzeci przyznano wyróżnienie dla Człowieka Corporate Governance.

Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Człowiekiem Corporate Governance 2017 została Agnieszka Gontarek, prezes BONDSpot.

• Swoją pracą zawodową przyczyniła się do budowy i rozwoju ładu korporacyjnego w Polsce.

• Tytuł przyznano po raz trzeci w trakcie tegorocznego, siódmego już spotkania Konferencji Rada Nadzorcza, poświęconego praktycznym aspektom sprawowania kontroli i nadzoru właścicielskiego.

 

Konferencja Rada Nadzorcza to jedno z najistotniejszych wydarzeń w Polsce poświęcone tematyce rad nadzorczych. Miejsce spotkania przedstawicieli corporate governance, gdzie dokonuje się merytoryczna i rzeczowa wymiana doświadczeń oraz omówienie zagadnień i problemów związanych z nadzorem właścicielskim. Zwieńczeniem konferencji jest ceremonia przyznania wyróżnienia „Człowiek Corporate Governance”.

W ubiegłym roku wyróżniono Wiesława Rozłuckiego – jednego z założycieli i wieloletniego prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a dwa lata temu – Andrzeja S. Nartowskiego – wielkiego orędownika ładu korporacyjnego w Polsce. Zwyczajem jest, iż dotychczasowi laureaci zasiadają w Kapitule Wyróżnienia, dokonującej wyboru przyszłych laureatów.

Tegoroczna laureatka, Agnieszka Gontarek, od blisko 20 lat jest związana z rynkiem kapitałowym. W latach 1998-2007 była pracownikiem urzędu Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, a następnie Komisji Nadzoru Finansowego. W styczniu 2008 roku objęła stanowisko dyrektora Działu Emitentów Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Od 2013 roku kieruje pracami Komitetu konsultacyjnego GPW ds. ładu korporacyjnego, który opracował „Dobre Praktyki Spółek Notowanych na GPW 2016”. Od lipca 2016 roku pełni funkcję prezesa w BONDSpot. Laureatka, jak sama przyznała, jest zdecydowaną orędowniczką wszelkich działań edukacyjnych i promocyjnych propagujących ideę corporate governence.

– Corporate governance to w naszym kraju cały czas tematyka zbyt mało znana i z tego powodu – wciąż niedoceniana. Do wartości i korzyści płynących z zachowywania najwyższych standardów w tej dziedzinie należy przekonywać wszystkich zainteresowanych. Jak to robić?  Przede wszystkim mówić na ten temat, edukować, pokazywać dobre przykłady. Czyli poprzez pracę organiczną, właśnie taką, jaką nie po raz pierwszy wykonują organizatorzy Konferencji Rada Nadzorcza. Warto to wszystko wiedzieć, gdyż lepsza świadomość to wyższe wymagania wobec spółek i większa skuteczność oddziaływania – powiedziała Agnieszka Gontarek, Człowiek Corporate Governance 2017.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Agnieszka Gontarek Człowiekiem Corporate Governance 2017

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA