×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Loyd, wyniki finansowe: Przychody ze sprzedaży spadają, ale zysk rośnie

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 lis 2016 12:12

Notowana na NewConnect spółka w trzecim kwartale 2016 roku osiągnęła prawie 10 mln zł skonsolidowanych przychodów, notując przy tym 1,5 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 240 proc. rok do roku.

Loyd, wyniki finansowe: Przychody ze sprzedaży spadają, ale zysk rośnie
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W omawianym okresie grupa Loyd skupiała się na reorganizacji i uproszczeniu struktury i modelu działalności. Pomimo jednorazowych kosztów z tym związanych, na wynikach widać już pozytywne elementy tych działań.

- Do końca tego roku chcemy stworzyć jednolitą i przejrzystą strukturę grupy. Dzięki działaniom mającym na celu reorganizację, będziemy w stanie szybciej i efektywniej reagować na zmiany na rynku - powiedział Gustaw Groth, wiceprezes Loyd, odpowiedzialny za przeprowadzenie procesu restrukturyzacji.

- Proces restrukturyzacji to również przygotowanie do konsolidacji rynku – planujemy akwizycję kilku podmiotów, które uzupełniają naszą działalność pod względem produktowym i geograficznym. Dzięki nowej strukturze szybciej będziemy włączać działalność przejmowanych podmiotów do naszej struktury i osiągać efekty synergii z przejmowanymi podmiotami - dodał Gustaw Groth.

Wyniki grupy Loyd

Przez pierwsze trzy kwartały tego roku grupa Loyd wypracowała przychody netto ze sprzedaży na poziomie 35,1 mln zł, co oznacza spadek o 26,4 proc. rok do roku. W tym samym okresie zysk netto wzrósł o 44,2 proc. rok do roku do poziomu 1,5 mln zł.

- W tym roku notujemy spadek przychodów, co jest chwilowym skutkiem restrukturyzacji. Jednocześnie znacznie szybciej spadają koszty działalności, w samym trzecim kwartale obniżyliśmy je o prawie 50 proc. względem ubiegłego roku. Dzięki temu wyraźnie wzrosła rentowność naszej działalności, która powinna się jeszcze poprawiać w kolejnych kwartałach – powiedział Bartosz Kaczmarczyk, prezes Loyd.

Zysk w górę

W trzecim kwartale 2016 r. grupa wypracowała 9,9 mln zł przychodów i 1,5 mln zł zysku netto, który wzrósł względem analogicznego okresu ubiegłego roku o 240 proc.

- Aktualnie w Polsce bezrobocie maleje, przez co pracodawcy mają większy problem ze znalezieniem odpowiednich pracowników, co zwiększa popyt na specjalistyczne, zewnętrzne usługi rekrutacyjne. Jednocześnie rośnie profesjonalizacja i świadomość na temat rynku HR, co dodatkowo będzie wspierać zapotrzebowanie na nasze usługi – powiedział Bartosz Kaczmarczyk.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Loyd, wyniki finansowe: Przychody ze sprzedaży spadają, ale zysk rośnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA