Przychody Work Service rosną, ale zysk spada

• Grupa kapitałowa Work Service zanotowała w całym 2015 r. ponad 2 mld skonsolidowanych przychodów, co stanowi wzrost o 22 proc. rok do roku.
• Zysk netto grupy pod koniec ubiegłego roku wyniósł 41,4 mln zł - to 20 proc. spadek w porównaniu z 2014 r.
• W dobie rynku pracownika i wzmożonego zapotrzebowania na usługi personalne, spółka zapowiada wejście w nowy etap rozwoju organicznego, opartego na integracji usług i sprzedaży międzynarodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przychody Work Service rosną, ale zysk spada

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

18 mar 2016 8:35


Ostatnie trzy lata to czas rozwoju Work Service zarówno pod względem geograficznym, jak i w ramach specjalistycznych linii biznesowych. - Już 44 proc. naszych przychodów generowanych jest za granicą i rośniemy dwukrotnie szybciej niż rynek usług personalnych w regionie CEE – mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

– Zarówno w Polsce jak i w całym naszym regionie mamy do czynienia z umacniającym się rynkiem pracownika, a także coraz większym zapotrzebowaniem przedsiębiorców na wykwalifikowane kadry. Jest to element rynkowy, który wpływa na ogromny popyt na usługi personalne. Dlatego w 2016 i 2017 roku planujemy postawić na integrację działań, digitalizację i większe wykorzystanie synergii w całej grupie, aby zapewnić klientom w Europie jeszcze łatwiejsze dotarcie do pracowników – wyjaśnia Witucki.

Jak dodaje, długofalowym celem spółki jest wejście do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie.

2015 – rok zmian

Rok 2015 był dla grupy Work Service okresem przełomowym. Po raz pierwszy w historii grupa przekroczyła poziom 2 mld przychodów, co oznacza wzrost na poziomie 22 proc. rok do roku. Również na poziomie wyniku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) została przekroczona bariera 100 mln złotych.

Zysk netto (bez kosztów jednorazowych) wyniósł 60,09 mln zł, zaś całkowity zysk netto przekroczył 41 mln zł - czyli spadł o ponad 20 proc. w porównaniu do 2014 r. Koszty jednorazowe były związane z budowaniem struktur na nowych rynkach dla spółek wysokomarżowych, akwizycjami oraz utrzymującymi się różnicami kursowymi.

W przeliczeniu na pełne etaty ponad 40 tysięcy osób znalazło zatrudnienie dzięki Work Service.

- We wrześniu do grupy dołączyły dwie wysokomarżowe spółki z grupy CRS, co pozwoliło wejść na rynek belgijski. Uruchomiliśmy procesy sprzedażowe dedykowane dla międzynarodowych blue chipów. Dokonaliśmy inwestycji w spółki wysokomarżowe, które działają w nowych krajach. W ubiegłym roku rozpoczął się również proces dual listingu, który doprowadził do wejścia Work Service na London Stock Exchange. Dziś jesteśmy pierwszą polską firmą notowana na dwóch parkietach jednocześnie, w Warszawie i Londynie - mówi Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.