Przychody Impela rosną. W pierwszym półroczu odnotowano 8 proc. wzrost

Stabilny przyrost segmentu Facility Management oraz wyraźna poprawa w segmencie Bezpieczeństwo zapewniły niemal 8-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy Impel w pierwszym półroczu 2015 r., które wyniosły 873,125 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przychody Impela rosną. W pierwszym półroczu odnotowano 8 proc. wzrost

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

27 sie 2015 10:38


W pierwszym półroczu 2015 r. Grupa Impel znacząco zwiększyła sprzedaż w segmencie Bezpieczeństwo – przychody sięgnęły tu 265,4 mln zł i były o 13,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Drugi kwartał potwierdził tendencję wzrostową widoczną w pierwszych trzech miesiącach roku. Zakładamy, że nasza pozycja rynkowa oraz zmiana regulacji prawnych zamówień publicznych, dzięki którym cena nie jest już jedynym kryterium wyboru, zaowocują trwałym wzrostem tego segmentu naszej działalności – powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

Zmiana regulacji prawnych zamówień publicznych

Nowe regulacje znoszą część czynników, które niekorzystnie wpływały również na sytuację w największym segmencie działalności Grupy Impel, czyli Facility Management. W pierwszym półroczu zanotował on niemal 4-proc. wzrost przychodów, których wartość przekroczyła 581 mln zł.
13 sierpnia 2015 r. została opublikowana zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Czytaj też: Po raz kolejny Impel na plusie. 7 proc. wzrost w pierwszym kwartale

Nowe regulacje umożliwiają przyspieszenie procesu renegocjowania umów będących w trakcie realizacji, tak by negocjacje z klientami mogły zakończyć się jeszcze w tym roku (pierwotnie przepisy zakładały koniec tego procesu w czerwcu 2016 r.). Zmiana umożliwi wprowadzenie na rynku zamówień publicznych waloryzacji związanej z dodatkowymi kosztami, wynikającymi z rozszerzenia obowiązkowych składek od umów zleceń jeszcze przed dniem wejścia w życie tych przepisów, tj. od 1 stycznia 2016r.

- Jako jeden z największych pracodawców, od lat angażujemy się w inicjatywy mające na celu ochronę rynku pracy w Polsce. Jego stabilność i równowaga to warunek rozwoju nie tylko Grupy Impel, ale całej gospodarki. Jako lider rynku, we współpracy z organizacjami pracodawców, podejmujemy działania zmierzające do stworzenia takiego rynku pracy, na którym pracodawca i pracownik będą partnerami w dialogu z zamawiającymi. Aby było to możliwe, potrzebujemy jednak prawa, które nie będzie zaskakiwało przedsiębiorców i pozwoli tworzyć sprzyjający partnerstwu, stabilny klimat. Będziemy wspierać wszelkie działania, umożliwiające wzrost wynagrodzeń dla Pracowników, tak aby płaca minimalna stała się rzeczywistością rynkową w usługach. Jestem przekonany, że stawki rynkowe, zwłaszcza w zamówieniach publicznych, będą zabezpieczały płacę minimalną każdemu pracownikowi w Polsce, ponieważ wierzę, że deklaracje polityczne zostaną spełnione – powiedział Grzegorz Dzik, prezes Impel.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ula 2015-09-11 11:35:37

Impel to mocny zawodnik na polskim rynku już parokrotnie moja firma z nim współpracowała i wyszło nam to na dobre.

Kamil 2015-09-04 10:34:52

Cieszą dobre informacji ze spółki, bo zamierzam na dłużej związać się z ta firmą. Impel ma renomę i w przeciwieństwie do wielu innych korporacji nie ma szklanego sufitu, awansować można, a nawet trzeba