PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przychody Impela rosną. W pierwszym półroczu odnotowano 8 proc. wzrost

 • Justyna Koc
  jk
 • 27 sie 2015 10:38

Stabilny przyrost segmentu Facility Management oraz wyraźna poprawa w segmencie Bezpieczeństwo zapewniły niemal 8-procentowy wzrost skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży Grupy Impel w pierwszym półroczu 2015 r., które wyniosły 873,125 mln zł.

Przychody Impela rosną. W pierwszym półroczu odnotowano 8 proc. wzrost
Grzegorz Dzik, prezes Impela/ fot. PTWP
REKLAMA

W pierwszym półroczu 2015 r. Grupa Impel znacząco zwiększyła sprzedaż w segmencie Bezpieczeństwo – przychody sięgnęły tu 265,4 mln zł i były o 13,6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

– Drugi kwartał potwierdził tendencję wzrostową widoczną w pierwszych trzech miesiącach roku. Zakładamy, że nasza pozycja rynkowa oraz zmiana regulacji prawnych zamówień publicznych, dzięki którym cena nie jest już jedynym kryterium wyboru, zaowocują trwałym wzrostem tego segmentu naszej działalności – powiedział Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zmiana regulacji prawnych zamówień publicznych

Nowe regulacje znoszą część czynników, które niekorzystnie wpływały również na sytuację w największym segmencie działalności Grupy Impel, czyli Facility Management. W pierwszym półroczu zanotował on niemal 4-proc. wzrost przychodów, których wartość przekroczyła 581 mln zł.
13 sierpnia 2015 r. została opublikowana zmiana ustawy Prawo zamówień publicznych oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Czytaj też: Po raz kolejny Impel na plusie. 7 proc. wzrost w pierwszym kwartale

Nowe regulacje umożliwiają przyspieszenie procesu renegocjowania umów będących w trakcie realizacji, tak by negocjacje z klientami mogły zakończyć się jeszcze w tym roku (pierwotnie przepisy zakładały koniec tego procesu w czerwcu 2016 r.). Zmiana umożliwi wprowadzenie na rynku zamówień publicznych waloryzacji związanej z dodatkowymi kosztami, wynikającymi z rozszerzenia obowiązkowych składek od umów zleceń jeszcze przed dniem wejścia w życie tych przepisów, tj. od 1 stycznia 2016r.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Przychody Impela rosną. W pierwszym półroczu odnotowano 8 proc. wzrost

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ula 2015-09-11 11:35:37

  Impel to mocny zawodnik na polskim rynku już parokrotnie moja firma z nim współpracowała i wyszło nam to na dobre.

 • Kamil 2015-09-04 10:34:52

  Cieszą dobre informacji ze spółki, bo zamierzam na dłużej związać się z ta firmą. Impel ma renomę i w przeciwieństwie do wielu innych korporacji nie ma szklanego sufitu, awansować można, a nawet trzeba

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA