PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Impel, przychody, zysk: Trzeci kwartał to najwyższa w historii sprzedaż i słabsze wyniki z działalności operacyjnej

• Grupa Impel wypracowała przez dziewięć miesięcy 2016 roku ponad 1,5 mld zł przychodów. To o 12,5 proc. więcej w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.
• Spada jednak skonsolidowany zysk operacyjny - po dziewięciu miesiącach zamknął się kwotą 35,1 mln zł (-12,7 proc.).
• Z kolei zysk netto (przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego) osiągnął poziom 21,6 mln zł (-6,5 proc.). 

  • Justyna Koc
    jk
  • 15 lis 2016 11:01
Impel, przychody, zysk:  Trzeci kwartał to najwyższa w historii sprzedaż i słabsze wyniki z działalności operacyjnej
- Rynek zwiększa zainteresowanie dostawcami usług, którzy oferują digitalizację, automatyzację i wprowadzają innowacyjne rozwiązania. Chcemy taką właśnie strategię realizować - podkreśla Grzegorz Dzik. (Fot. Mat. pras.)
REKLAMA

Skonsolidowane przychody grupy Impel po trzech kwartałach 2016 r. wyniosły 1 mln 504 tys. 800 zł, w ujęciu rocznym dynamika wzrostu przekroczyła 12 proc. Skonsolidowany zysk operacyjny po dziewięciu miesiącach zamknął się kwotą 35,1 mln zł (-12,7 proc.), a zysk netto (przypisany akcjonariuszom podmiotu dominującego) osiągnął poziom 21,6 mln zł (-6,5 proc.).

Minimalna stawka godzinowa

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Trzeci kwartał przyniósł najwyższą w historii sprzedaż na poziomie 527,7 mln zł i jednocześnie słabsze wyniki z działalności operacyjnej, które są konsekwencją kolejnych zmian otoczenia prawnego - wprowadzanych ustawą o płacy minimalnej, ogłoszonych w lipcu 2016, a wchodzących w życie w styczniu 2017 roku. Od dnia ogłoszenia zmian grupa Impel koncentruje się na dostosowaniu cen usług do zwiększanych kosztów pracy po stronie pracodawcy.

Analogiczną sytuację odnotowano w poprzednim roku - wzrost stawek ZUS wynikający z objęcia umów zleceń obowiązkowymi składkami ZUS do wysokości minimalnej płacy ogłoszony we wrześniu 2015 roku, a wprowadzony od stycznia 2016 roku również osłabił wyniki czwartego kwartału 2015 i pierwszego kwartału 2016 - poprzez utratę części sprzedaży. Jednak konsekwentna polityka zwiększania stawek w procesie waloryzacji przyniosła w efekcie sukces w postaci dobrych wyników w drugim kwartale 2016 roku. Zarząd spodziewa się, że i tym razem zdecydowana postawa wobec waloryzacji stawek pozwoli osiągać dobre wyniki już w drugim kwartale 2017 roku.

Tym razem na zmianę legislacyjną nakłada się szybki wzrost popytu na rynku pracy, co jeszcze bardziej umacnia grupę Impel w konsekwencji waloryzacyjnej. Wprowadzanie minimalnych stawek godzinowych (wynagrodzenie godzinowe na umowach zleceniach od stycznia 2017 wyniesie 13 zł) i wzrost płacy minimalnej (wzrost o 8 proc. w stosunku do roku 2016) to wyzwanie dla drugiego półrocza 2016 i początku 2017 roku.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Impel, przychody, zysk: Trzeci kwartał to najwyższa w historii sprzedaż i słabsze wyniki z działalności operacyjnej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA