PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przychody Grupy Impel o 14 proc. w górę

Grupa Impel, największy polski dostawca usług outsourcingowych, osiągnęła w 2012 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 1,4 mld zł, co oznacza wzrost w stosunku do ubiegłego roku o 177 mln zł. Grupa wypracowała zysk operacyjny w wysokości 45 mln zł.

Przychody Grupy Impel o 14 proc. w górę
REKLAMA

Analiza wyników w rozbiciu na poszczególne rodzaje usług wykazuje, że wszystkie jednostki biznesowe Grupy Impel zanotowały w 2012 r. wzrost przychodów ze sprzedaży. Dwie największe jednostki - Obsługa Nieruchomości (usługi porządkowe i techniczna obsługa nieruchomości) oraz Bezpieczeństwo osiągnęły w 2012 r. sprzedaż odpowiednio: 683,5 mln zł i 443,5 mln zł. Najwyższy wskaźnik wzrostu przychodów (o 31 proc.) zanotowała jednostka Dystrybucja, której sprzedaż wyniosła 290,5 mln zł.

- Osiągnęliśmy najwyższy wzrost przychodów od momentu wejścia na GPW i taki rosnący trend z roczną dynamiką rzędu 14 proc. chcemy utrzymać. Wycofanie się z nierentownych kontraktów oraz wysokie koszty obsługi akwizycji w segmencie Ochrona miały największy wpływ na wyniki 2102 roku. Dodatkowo, czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na spadek EBIT 2012 były: wzrost minimalnego wynagrodzenia do kwoty 1 500 zł, tj. o 8,2 proc. (od 1 stycznia 2012 roku), obniżenie wysokości dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych stopnia umiarkowanego (od 1 styczna 2012 roku i od 1 lipca 2012 roku) oraz wzrost składki rentowej o 2 proc. po stronie pracodawcy (od 1 lutego 2012 roku). Skala naszego biznesu jest jednak duża, największa na polskim rynku, dlatego utrzymanie poziomu rosnących przychodów pokazuje ugruntowaną pozycję naszej Grupy. W roku 2013 nie przewidujemy pogorszenia otoczenia prawnego związanego ze zmianami przepisów dlatego też negatywne czynniki, które uwidoczniły się w roku 2012 nie będą miały wpływu na wyniki bieżącego roku - zapewnia Grzegorz Dzik, prezes Impel.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Jesteśmy pewni, że po pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie przejęcia Brink's C.L. Polska zdecydowanie poprawimy naszą pozycję w cash handlingu. Umocnienie pozycji w sektorze usług konwojowania i liczenia wartości pieniężnych to kolejny krok w kierunku konsolidacji rynku, konsolidacji, która daje szansę na wzrosty - twierdzi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impel.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przychody Grupy Impel o 14 proc. w górę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA