Przychody Adecco Poland coraz większe

• Adecco Poland zatrudnia obecnie 17,5 tys. pracowników tymczasowych. To o 6 proc. więcej niż rok temu.
• W pierwszym półroczu 2016 roku agencja odnotowała przychód na poziomie 379 mln zł, co stanowi 18 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.
• Spółka zaraportowała wzrost zysku netto w drugim kwartale o 7 proc. rok do roku.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przychody Adecco Poland coraz większe

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 sie 2016 15:00


Największe wzrosty przychodów Adecco Poland odnotowało w branży logistycznej (+61 proc.) i finansowej (+56 proc.). Dużą popularnością cieszyły się zamówienia na tzw. inne usługi (np. porządkowe, sprzedażowe, pakowania itp.). Tu odnotowano wzrost na poziomie 37 proc. W przypadku produkcji o 23 proc. wzrosły przychody w branży chemicznej.

- Największe wzrosty zamówień widać w firmach usługowych, które bardzo dobrze dopasowały się do potrzeb rynku i w związku z tym świetnie się rozwijają. Można także zauważyć wzrost outsourcingu usług, gdyż do Polski przenoszona jest zagraniczna produkcja - powiedziała Anna Wicha, dyrektor generalny Adecco Poland.

Czytaj też: Polacy zainteresowali się nowym krajem. Kusi wynagrodzenie i dobre warunki pracy

Analizując wyniki Adecco Poland widać jednocyfrowy wzrost pracowników tymczasowych w kontekście dwucyfrowego wzrostu przychodów. Związane jest to z jednej strony z rosnącymi zarobkami pracowników, którym pomaga rynek kandydata i nowa ustawa o płacy minimalnej.

Z drugiej strony warto zwrócić uwagę na fakt, że Adecco Poland od jakiegoś czasu koncentruje swoje działania biznesowe na pracownikach biurowych.

- Obecnie z liczby zatrudnianych przez nas osób, pracownicy biurowi stanowią 28 proc., a 72 proc. są to tzw. "niebieskie kołnierzyki", czyli pracownicy produkcyjni. W kolejnych miesiącach będziemy starali się zmniejszać tę różnicę. Zmiana strategii w tym zakresie związana jest także z uruchomieniem w Polsce nowego brandu Spring Professional, którego zespół jest dedykowany głównie do rynku specjalistów i kandydatów wyższego szczebla - powiedziała Anna Wicha.

Spring Professional oficjalnie został uruchomiony w Polsce pod koniec lipca br. i skupia się obecnie na sześciu specjalizacjach: finanse, sprzedaż i marketing, inżynieria, nieruchomości i budownictwo, logistyka i farmacja. Firma ma w tej chwili dedykowane biura w pięciu miastach: Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Gdańsku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.