PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przepis na zadowolonego pracownika? Wystarczą trzy składniki

 • Aneta Kaczmarek
  AKC
 • 11 paź 2019 11:53

Firma to ludzie. To oni pozyskują nowych klientów, zwiększają poziom sprzedaży, dbają o terminowe wykonywanie kontraktów. To ich zaangażowanie przekłada się na mierzalne efekty. Badania wykazały jednak, że tylko 13 proc. pracowników na całym świecie angażuje się w swoją pracę, czerpiąc z niej jednocześnie satysfakcję. Co zrobić, by pracownicy znaleźli się w pozostałych 87 proc.? Rozmowa, integracja, imprezy tematyczne - czy te rozwiązania przyniosą efekty?

Przepis na zadowolonego pracownika? Wystarczą trzy składniki
Zadowolony pracownik to dobry pracownik, dlatego warto dbać o dobrą atmosferę w pracy (fot. Tom Ellefsen/ Flickr)
REKLAMA
 • Raport „Nowa era motywacji” wskazuje, że utrzymanie równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym pracowników jest coraz większym wyzwaniem dla wielu pracodawców.
 • Efekt? Co czwarty pracownik dopuszcza możliwość zmiany miejsca pracy w ciągu najbliższych 6 miesięcy. 17 proc. z kolei przewiduje, że taka sytuacja może się wydarzyć w perspektywie kolejnego półrocza.
 • Alarmujące jest również to, że aż 34 proc. osób, które wyrabiają nadgodziny, robi to pod presją swoich przełożonych. A liczba nadgodzin stale rośnie. 

Według Hays Poland i Mind & Soul Business, typowy pracownik bliskie relacje utrzymuje tylko z 2-3 osobami. Partnerom życiowym poświęca średnio 6 godzin tygodniowo, a dzieciom 9 godzin. W pracy spędza zaś średnio 45 godzin - jak wynika z badania Kantar Millward Brown dla Work Service. Efektem tego jest brak satysfakcji z wykonywanej pracy, zmęczenie i zaniedbywanie innych sfer życia. Co zatem zrobić, by odwrócić ten trend i zyskać zadowolonego, lojalnego i zaangażowanego pracownika?  

Czytaj też: Ruszyła kampania społeczna #STOPRASIZMOWIWPRACY

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Efektywność i zaangażowanie pracowników można stymulować na różne sposoby. Coraz popularniejsze stają się jednak projekty z zakresu well-being, w których nacisk położony jest m.in. na aspekty takie jak:  

 • społeczność (budowanie więzi ze współpracownikami),
 • relacje (dobry kontakt z innymi pracownikami; życzliwość i zaufanie).

Według raportu „Szczęście w pracy Polaków” to właśnie relacje zaczynają odgrywać coraz większą rolę jako czynnik mający wpływ na poziom zadowolenia z pracy (2018 - 75 proc.; 2017 -50 proc.). Równie istotne okazały się czynniki takie jak: „współpracownicy, na których można liczyć” oraz „przyjazna atmosfera w pracy”.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Przepis na zadowolonego pracownika? Wystarczą trzy składniki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Piotr 2019-10-21 08:17:21

  "Badania wykazały jednak, że tylko 13 proc. pracowników na całym świecie angażuje się w swoją pracę, czerpiąc z niej jednocześnie satysfakcję. Co zrobić, by pracownicy znaleźli się w pozostałych 87 proc.?" Czy to znaczy, że stosując się do rad z artykułu zwiększymy procent niezaangażowanych pracowników? Ten wstęp jest chyba nielogiczny.

 • Kacper 2019-10-11 13:16:49

  Zadowolony pracownik zawsze efektowniej wykonuje powierzone zadania. W swoim zespole co najmniej dwa razy do roku organizuję wieczór tematyczny przy współpracy z Amer Event. Mają mnóstwo pomysłów i kompleksowe usługi. Zawsze wszyscy są zadowoleni po mile spędzonej zabawie :)

REKLAMA
 • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA