Przejął stery w KW. A jaki jest Krzysztof Sędzikowski?

Menedżer niepokorny, ale skłonny do dialogu, i - jak oceniają ludzie biznesu powierzenie kierowania Kompanią Węglową Krzysztofowi Sędzikowskiemu - to właściwy człowiek na właściwym miejscu.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przejął stery w KW. A jaki jest Krzysztof Sędzikowski?

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

8 gru 2014 9:59


Sędzikowski nie jest pokornym menedżerem, który nie chce się nikomu narażać, ale gdy jest przekonany do swoich racji będzie ich bronił - podkreślają byli współpracownicy menedżera, który objął teraz rządy w KW (nowego prezesa poznamy 12 grudnia i zapewne zostanie nim właśnie Krzysztof Sędzikowski).

Zarządzający obecnie Kompanią Węglową Krzysztof Sędzikowski to w zgodnej opinii ekspertów menedżerska ekstraklasa. Od ponad 20 lat na rynku i efekty jego rządów w firmie zawsze były co najmniej niezłe.

Czytaj też: Krzysztof Sędzikowski pokieruje Kompanią Węglową

- Należy niewątpliwie do czołówki polskich menedżerów, ma ogromne doświadczenie, zna się na procesach restrukturyzacyjnych, wypracował własne metody zarządzania tymi procesami, które prawie zawsze się sprawdzały - twierdzi Arkadiusz Krężel, szef rady nadzorczej Impexmetalu i Polskich Linii Kolejowych i były szef Agencji Rozwoju Przemysłu.

- O jego kompetencjach zawodowych mogą się wyrażać tylko w samych superlatywach - ocenia Sędzikowskiego były szef Orbisu i przewodniczący rady głównej BCC Maciej Grelowski.

Jak Sędzikowski zapracował na te opinie?

Ponad 20-letnią bogatą karierą zawodową. Jego cv może zaimponować. W latach 1993-95 był prezesem KGHM, potem szefował firmie zarządzającej NFI Hetman, w latach 1999-2003 był prezesem Pfleiderer Grajewo, następnie przez rok Frantschach/Mondi Świecie.

Czytaj też: Ziętek, Sierpień 80: Sędzikowski sam nic nie zdziała

W latach 2005-2006 związał się z Romanem Karkosikiem szefując takim spółkom jak Boryszew i Impexmetal. Przeprowadził tam proces restrukturyzacji grupy kilkunastu spółek z branży przetwórstwa chemicznego i metali nieżelaznych w tym trzech spółek notowanych na giełdzie. Wreszcie od 2006 roku zasiadał w zarządzie CTL Logistics, w latach 2008-10 był prezesem tej firmy wyprowadzając ją na pozycję największego niezależnego przewoźnika towarowego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.