Przedwyborcza karuzela z prezesami państwowych spółek już się kręci?

W spółkach skarbu państwa panuje spore zamieszanie przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. Nie wszyscy menedżerowie zachowają swoje posady.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedwyborcza karuzela z prezesami państwowych spółek już się kręci?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

23 sie 2015 10:00


Niedawno z posady zrezygnował szef LOT-u. W konflikcie z rządem są prezesi Tauronu i PGE. O posadę może się też obawiać szef PKO BP - podaje "Gazeta Polska codziennie".

Jak czytamy w dzienniku, na wylocie jest prezes energetycznej spółki Tauron Dariusz Lubera, który gotowy jest przejąć kopalnię Brzeszcze tylko na warunkach spełniających założenia biznesowe.

Tymczasem rząd, który podpisując w styczniu porozumienie ze strajkującymi górnikami zobowiązywał się, że do września uratuje kopalnie z Kompanii Węglowej, nalega, by Tauron kupił Brzeszcze bez względu na biznesowe konsekwencje.

Czytaj też: Roszady w państwowych spółkach powinny być wypadkową, a nie głównym celem rządzących

Plany rządu, nie zawsze spójne z planami stojących na czele spółek prezesów, powodują, że drogi jednych i drugich prędzej czy później się rozchodzą. Tak było chociażby w przypadku niedawnej rezygnacji ze stanowiska prezesa LOT-u Sebastiana Mikosza.

Czytaj też: Sebastian Mikosz zrezygnował z funkcji prezesa LOT-u

Powodem - jak podaje dziennik - było niezadowolenie prezesa z decyzji Ministerstwa Skarbu Państwa, które zrezygnowało ze sprzedaży spółki prywatnemu inwestorowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.