×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przedsiębiorcy zaniepokojeni zatrzymaniami byłych szefów państwowych spółek

  • Autor: PAP
  • 25 lut 2019 16:43

Od kilku tygodni z niepokojem obserwujemy spektakularne zatrzymania byłych szefów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa - napisali w oświadczeniu przedstawiciele sześciu organizacji pracodawców.

Przedsiębiorcy zaniepokojeni zatrzymaniami byłych szefów państwowych spółek
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Przedsiębiorcy protestują przeciw nagminnemu stosowaniu przez organy ścigania najostrzejszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy.
  • Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele: Business Centre Club, Konfederacji Lewiatan, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców RP, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związku Rzemiosła Polskiego.
  • Zdaniem przedsiębiorców, powtarzające się zatrzymania byłych szefów dużych państwowych przedsiębiorstw, w przyszłości zniechęcą dobrych menedżerów do pracy w takich spółkach.

"Od kilku tygodni z niepokojem obserwujemy spektakularne zatrzymania byłych szefów spółek kontrolowanych przez Skarb Państwa. Po prezesach Lotosu i Orlenu, (...) czas przyszedł na prezesa i członków zarządu PKP Cargo. Protestujemy przeciwko zatrzymaniom przedsiębiorców przeprowadzanym tylko w celu przedstawienia zarzutów i złożenia wyjaśnień. Takie postępowanie podważa zaufanie do przedsiębiorcy oraz firmy, której jest właścicielem lub menedżerem. Podważa także zaufanie do instytucji państwa" - napisano we wspólnym oświadczeniu organizacji pracodawców.

Pod oświadczeniem podpisali się przedstawiciele: Business Centre Club, Konfederacji Lewiatan, Polskiej Rady Biznesu, Pracodawców RP, Związku Przedsiębiorców i Pracodawców oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Autorzy oświadczenia podkreślili, że nie przesądzają o odpowiedzialności osób, wobec których organy ścigania prowadzą postępowanie. "Jednak atmosfera zastraszania i podejrzliwości, którą podsyca fala zatrzymań i aresztowań, nie sprzyja prowadzeniu działalności gospodarczej, zwiększaniu inwestycji, rozwijaniu biznesu" - czytamy.

Powtarzające się zatrzymania byłych szefów dużych państwowych przedsiębiorstw, "w przyszłości zniechęcą dobrych menedżerów do pracy w takich spółkach. Kierowanie państwową firmą zaczyna kojarzyć się nie tylko z naciskami politycznymi, ale również z ewentualnym aresztowaniem po zmianie władzy. W tej sytuacji wielu menedżerów z sektora prywatnego, ze szkodą dla gospodarki, nie zdecyduje się na pracę w firmach państwowych" - napisano.

"Protestujemy przeciw nagminnemu stosowaniu przez organy ścigania najostrzejszego środka zapobiegawczego, jakim jest areszt tymczasowy. Nie może być on wykorzystywany jako forma nacisku na podejrzanego. Jego nadużywanie narusza prawa człowieka i obywatela oraz konstytucyjne prawo do wolności" czytamy w oświadczeniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcy zaniepokojeni zatrzymaniami byłych szefów państwowych spółek

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA