PARTNERZY PORTALU

"Przedsiębiorcy otwierają koperty z przerażeniem"

  • jk
  • 24 sty 2023 16:55

W opinii przedsiębiorców zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie wzrost cen energii i ciepła to najpoważniejsze wyzwanie z jakim przyjdzie im się mierzyć w roku 2023.

"Przedsiębiorcy otwierają koperty z przerażeniem"
Kryzys energetyczny jest poważnie odczuwalny w firmach województwa zachodniopomorskiego (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Kryzys energetyczny jest poważnie odczuwalny w firmach w województwie zachodniopomorskim - zwłaszcza w największych i najmniejszych firmach.
  • Najgorsza sytuacja jest w sektorze drzewnym, przemyśle oraz w sektorze MŚP, a konkretniej firmach usługowych i gastronomicznych.
  • Jak podkreśla Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, przedsiębiorcy otwierają koperty z rachunkami z przerażeniem. Wielu wie, że od ich wysokości zależy ich przetrwanie.

Biuro Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie skontaktowało się z grupą kilkudziesięciu przedsiębiorców z całego regionu. W wielu firmach wzrosty cen przekraczają kilkaset procent. Najgorsza sytuacja jest w sektorze drzewnym, przemyśle oraz w sektorze MŚP, a konkretniej firmach usługowych i gastronomicznych.

- Zamrożenie cen energii delikatnie odsunęło w czasie widmo tragedii w wielu firmach. Nie zmienia to faktu, że wszyscy mierzą się z podwyżkami, a nie każda firma ma poduszkę finansową, która pozwoli jej na utrzymanie się na rynku. Najbardziej martwimy się o sektory energochłonne, które nie zabezpieczyły się na czas kryzysu – przyznaje Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

Badanie Grant Thornton potwierdza słowa Mojsiuk. Wysokie ceny energii zostały wskazane jako silna lub bardzo silna bariera w rozwoju przez 85 proc. ankietowanych firm działających w Polsce. Jak podkreślili autorzy badania, jedynie w Indiach odsetek przedsiębiorstw uznających ceny energii za istotny problem był wyższy (86 proc.), natomiast średnia w całym badaniu wyniosła 51 proc.

„Przedsiębiorcy otwierają rachunki z przerażeniem. Nie wiedzą, czego się spodziewać”

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Przedsiębiorcy otwierają koperty z przerażeniem"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA