×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Przedsiębiorcy chcą odszkodowania. "Pomoc państwa jest niewystarczająca"

  • Autor: PAP/AT
  • 29 sty 2021 14:45

Pomoc państwa dla przedsiębiorców poszkodowanych przez lockdown jest niewystarczająca, dlatego powstał pomysł ustawy odszkodowawczej - powiedział na konferencji w Sejmie prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski reprezentujący przedsiębiorców z zamkniętych branż.

Przedsiębiorcy chcą odszkodowania. "Pomoc państwa jest niewystarczająca"
Ustawa odszkodowawcza, z której skorzystać mogłyby wszystkie firmy poszkodowane przez lockdown, może być swego rodzaju ugodą - powiedział Tomasz Napiórkowski (fot. shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Ustawa odszkodowawcza, z której skorzystać mogłyby wszystkie firmy poszkodowane przez lockdown, może być swego rodzaju ugodą. Jeśli do ugody nie dojdzie, zamknięte przez rząd firmy będą pozywać państwo o wypłatę odszkodowań - powiedział Tomasz Napiórkowski.
  • A linia orzecznicza jest jasna - sądy orzekają na korzyść przedsiębiorców. Dlatego pozwy mogą zakończyć się, a raczej z pewnością zakończą się, po prostu ubytkami w skarbie państwa - zaznaczył.
  • Polski nie stać na zamknięcie, ale stać na działanie w reżimie sanitarnym; państwa nie stać też na pozwy, ale stać na ustawę odszkodowawczą - podsumował.

"W związku z tym, że pomoc państwa dla przedsiębiorców jest niewystarczająca powstał pomysł ustawy odszkodowawczej, która pomoże posprzątać cały bałagan prawny w gospodarce, który powstał w czasie epidemii" - powiedział przedsiębiorca.

Jak zaznaczył, w czwartek minister zdrowia mówiąc o przedłużeniu lockdownu powoływał się na sytuację w Niemczech. "Minister nie dodał jednak, że Niemcy od 16 października przekazali swoim przedsiębiorcom pomoc o wartości 585 mld zł, tymczasem łączna pomoc w Polsce opiewa na 40 mld zł (od jesiennego lockdownu - red.)" - powiedział Napiórkowski. "Nasi rządzący pokazują, że żyją w alternatywnej rzeczywistości porównując Polskę do Niemiec" - ocenił.

Jak wskazał, ustawa odszkodowawcza, z której skorzystać mogłyby wszystkie firmy poszkodowane przez lockdown, może być swego rodzaju ugodą. Według niego, jeśli do ugody nie dojdzie, zamknięte przez rząd firmy będą pozywać państwo o wypłatę odszkodowań.

"A linia orzecznicza jest jasna - sądy orzekają na korzyść przedsiębiorców. Dlatego pozwy mogą zakończyć się, a raczej z pewnością zakończą się, po prostu ubytkami w skarbie państwa" - zaznaczył.

Czytaj też: Rok chaosu i obciążeń dla przedsiębiorców, czyli lockdown w praktyce

Podsumowując Napiórkowski powiedział, że Polski nie stać na zamknięcie, ale stać na działanie w reżimie sanitarnym; państwa nie stać też na pozwy, ale stać na ustawę odszkodowawczą.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcy chcą odszkodowania. "Pomoc państwa jest niewystarczająca"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA