PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Przedsiębiorcy cenią firmy z budżetówki

  • Autor: PAP/GP
  • 8 lis 2019 9:45

41 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP za rzetelnego kontrahenta uważa firmy ze sfery budżetowej, bo płacą terminowo i zawsze działają zgodnie z prawem - wynika z badania „Rzetelność branżowa”. Największym zaufaniem budżetówkę darzą firmy ze wschodnich regionów Polski.

Przedsiębiorcy cenią firmy z budżetówki
Adobe Stock
REKLAMA
  • Duża większość właścicieli polskich firm przyznaje, że rzetelny kontrahent to taki, który terminowo wywiązuje się ze zobowiązań.
  • Blisko co trzeci przedsiębiorca ocenia, że aby zasłużyć na miano rzetelnego wystarczy płacić terminowo.
  • Jednocześnie prawie 90 proc. firm uważa, że nierzetelny kontrahent jest trudny w kontaktach.

Ponad siedmiu na dziesięciu przedsiębiorców uważa, że rzetelność partnera biznesowego "zmienia się w czasie" - wskazali autorzy badania "Rzetelność branżowa" przeprowadzonego na zlecenie Rzetelnej Firmy, programu działającego pod patronatem Krajowego Rejestru Długów. Ankietowani twierdzą też, że kontrahent, którzy był bardzo dobrym płatnikiem, może nagle przestać regulować swoje zobowiązania przez to, że ktoś inny mu nie zapłacił.

Według badania 41 proc. przedsiębiorców z sektora MŚP wskazuje, że rzetelne są podmioty ze sfery publicznej. Największym zaufaniem budżetówkę darzą przedsiębiorcy ze wschodnich regionów kraju (46 proc. ankietowanych). Najmniejsze zaufanie wobec podmiotów ze sfery publicznej mają natomiast firmy z centralnej części Polski (27 proc.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: Przyznano wyróżnienie za budowę ładu korporacyjnego

Większość (91,3 proc.) właścicieli polskich firm przyznaje, że rzetelny kontrahent to taki, który terminowo wywiązuje się ze zobowiązań i trzyma się ustaleń. Dla pozostałych badanych, rzetelny to ten, który w ogóle płaci, nawet jeśli przekracza terminy płatności (3,3 proc.) czy informuje o swoich problemach - nie unika kontaktu (2,7 proc.).

Jak powiedział Andrzej Kulik, ekspert Rzetelnej Firmy, blisko co trzeci przedsiębiorca ocenia, że aby zasłużyć na miano rzetelnego wystarczy płacić terminowo. - Takim sektorem gospodarczym w opinii właścicieli polskich firm są właśnie państwowe jednostki budżetowe. Te podmioty nie ogłaszają przetargów, jeśli nie mają zabezpieczonych na dany cel środków. Ponadto, w świadomości przedsiębiorców, zawsze działają zgodnie z literą prawa, nie są zagrożone bankructwem, a w razie problemów mają zapewnione wsparcie ze strony państwa - wskazał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcy cenią firmy z budżetówki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA