PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przedsiębiorcy boją się długów. Coraz częściej sprawdzają swoich kontrahentów

  • Autor: PAP/AT
  • 25 paź 2019 6:13

Firmy chcą wiedzieć, czy faktycznie nie narażają się na brak płatności od innej firmy czy od konsumenta. W porównaniu z 2018 rokiem liczba sprawdzonych przedsiębiorstw w 2019 r. wzrosła o jedną trzecią, a konsumentów o ponad 8 proc. - podało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Przedsiębiorcy boją się długów. Coraz częściej sprawdzają swoich kontrahentów
Firmy chcą wiedzieć, czy nie narażają się na brak płatności (fot. shutterstock)
REKLAMA
  • O co trzecią działającą firmę i o co piątego dorosłego Polaka zapytali przedsiębiorcy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor w ramach sprawdzania rzetelności kontrahenta - podało Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor. W obu przypadkach oznacza to wzrost zapytań w stosunku do 2018 r.
  • Według BIG w relacjach firma - firma regularnie większość mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z uzyskaniem w terminie zapłaty za wykonane usługi i towary - 7 na 10 czeka ponad miesiąc od wyznaczonego terminu, a połowa ponad dwa miesiące.
  • Dwóch na pięciu przedsiębiorców mówi wprost: Nie otrzymujemy płatności na czas lub wcale, ponieważ odbiorca ma politykę kredytowania się kosztem innych firm.

O 1 milion firm, czyli o co trzecie działające przedsiębiorstwo oraz o 6,2 mln osób, czyli co piątego dorosłego Polaka zapytali przedsiębiorcy w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor przez trzy kwartały tego roku. Eksperci BIG InfoMonitor podkreślili, że rynek przykłada coraz większą wagę do sprawdzania rzetelności klienta.

"Firmy chcą wiedzieć, czy faktycznie nie narażają się na brak płatności od innej firmy czy od konsumenta. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba sprawdzonych przedsiębiorstw wzrosła o jedną trzecią, a konsumentów o ponad 8 proc." - wyliczono.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zlecone przez KPF badanie Moralności Finansowej Polaków pokazuje, że średnio w dwóch na pięć sytuacji związanych z finansami Polacy są skłonni usprawiedliwić nadużycia, takie jak np. unikanie spłacania długów, podatków, zawyżanie szkody objętej ubezpieczeniem.

Według BIG w relacjach firma - firma regularnie większość mikro, małych i średnich przedsiębiorstw ma problem z uzyskaniem w terminie zapłaty za wykonane usługi i towary - 7 na 10 czeka ponad miesiąc od wyznaczonego terminu, a połowa ponad dwa miesiące. Dwóch na pięciu przedsiębiorców mówi wprost: Nie otrzymujemy płatności na czas lub wcale, ponieważ odbiorca ma politykę kredytowania się kosztem innych firm.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcy boją się długów. Coraz częściej sprawdzają swoich kontrahentów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA