PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Przedsiębiorcom został tydzień na zgłoszenie. ZUS ma do rozdania 90 mln zł

  • KDS
  • 3 lip 2022 21:08

Przedsiębiorcom zostały ostatnie dni na zgłoszenie się w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Do podziału jest 90 mln zł. Czasu na złożenie dokumentacji do ZUS zostało niewiele, bo wnioski o dofinansowania można składać tylko do 8 lipca.

Przedsiębiorcom został tydzień na zgłoszenie. ZUS ma do rozdania 90 mln zł
Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy wynosi 90 mln złotych. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA

ZUS nagrodzi projekty, które zmniejszą zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi.

- Dofinansowanie może dotyczyć m.in. inwestycji, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na też sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Lista możliwości jest długa – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dofinansowanie może pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę. Łączna kwota, jaką ZUS planuje wydać na poprawę bezpieczeństwa w zakładach pracy, wynosi w tym roku budżetowym 90 mln złotych.

- W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Nie mogą też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem – wskazuje rzeczniczka.

Szczegóły konkursu, regulamin i wzory niezbędnych dokumentów są dostępne na stronie internetowej www.prewencja.zus.pl. Najlepsze projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy.

W poprzedniej edycji konkursu z dofinansowania ZUS skorzystało około tysiąca pracodawców w Polsce. Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom.

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Przedsiębiorcom został tydzień na zgłoszenie. ZUS ma do rozdania 90 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA