Przedsiębiorcom brakuje optymizmu

W lutym Indeks Optymizmu Przedsiębiorców opracowywany przez Pracodawców RP osiągnął nowe minima, tj. wartość 102,8 pkt. w subindeksie oceny bieżącej sytuacji biznesowej (107,8 pkt. w styczniu) oraz 93,8 pkt. w prognozie sytuacji na najbliższe sześć miesięcy (97,4 pkt. w styczniu).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Przedsiębiorcom brakuje optymizmu

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

1 mar 2016 18:35


Podkreślenia wymaga również fakt, informują autorzy, że wskaźnik obrazujący zmianę sytuacji biznesowej firm w porównaniu z poprzednim miesiącu utrzymuje się powyżej granicy 100 punktów, co nadal jest umiarkowanie optymistycznym odczytem.

Znacznie gorzej prezentują się oczekiwania ankietowanych firm odnośnie przyszłej koniunktury. Subindeks ten osiągnął najniższy poziom od marca 2014 r., kiedy zapoczątkowano badanie.

W porównaniu z poprzednimi miesiącami, wyraźnemu pogorszeniu uległa ocena koniunktury w branży budowlanej. Znaczące pogorszenie sytuacji w porównaniu ze styczniem sygnalizują też przedsiębiorstwa przemysłowe i wydobywcze, choć w dalszej perspektywie spodziewają się one względnej stabilizacji swoich wyników ekonomicznych.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.