PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prywatna opieka medyczna: Przyciąga pracowników i ogranicza liczbę L4

Grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla pracowników nie tylko pozwalają utrzymać kadrę w dobrym zdrowiu, ale są też jednym z ważniejszych benefitów, który pozwala przyciągnąć pracownika do firmy, a następnie go w niej utrzymać.

Prywatna opieka medyczna: Przyciąga pracowników i ogranicza liczbę L4
Benefity: Grupowe ubezpieczenia zdrowotne to obecnie jedno z ważniejszych świadczeń dodatkowych dla pracowników (fot. ShutterStock)
REKLAMA

• Coraz więcej pracodawców kupuje grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla swoich pracowników.

• Prywatna opieka medyczna pomoże ograniczyć zwolnienia lekarskie pracowników

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Jest też obecnie jednym z ważniejszych świadczeń dodatkowych, które pozwala przyciągnąć pracownika do firmy, a następnie go w niej utrzymać.

Coraz więcej pracodawców kupuje grupowe ubezpieczenia zdrowotne dla swoich pracowników. Nic dziwnego, prywatna opieka medyczna pozwala utrzymać kadrę w dobrym zdrowiu i zmniejszyć liczbę wystawianych L4. Czego oczekujemy od polis zdrowotnych?

Czytaj też: Powody absencji pracownika. Poznaj je i zaradź, a unikniesz kosztów

Zaletą ubezpieczeń i pakietów zdrowotnych dla pracowników nie jest jedynie możliwość szybkiego skorzystania ze świadczeń medycznych, kiedy komuś coś się stanie. Bardzo ważny jest także łatwy dostęp do badań profilaktycznych.

- Tym, czego potrzebujemy i czego nam najbardziej brakuje w ramach NFZ-etu, jest monitorowanie zdrowia. Wielką wartością prywatnej opieki medycznej jest możliwość robienia tego na bieżąco. Rola pracodawcy polega na tym, aby wszystkiego dopilnować i wykorzystać ubezpieczenia zdrowotne również w ten sposób - mówi Małgorzata Jackiewicz, dyrektor sprzedaży ubezpieczeń zdrowotnych w Saltus Ubezpieczenia.

Jak wynika z badania Saltus Ubezpieczenia, pracodawcy przy zakupie grupowego ubezpieczenia zdrowotnego dla kadry zwracają uwagę głównie na jego zakres oraz na jakość świadczonych usług. Poza tym bardzo ważna jest dla nich dostępność placówek medycznych.

W oczach pracodawców ma to wszystko znaczenie tym bardziej, że ubezpieczenie zdrowotne jest obecnie jednym z ważniejszych świadczeń dodatkowych, które pozwala przyciągnąć pracownika do firmy, a następnie go w niej utrzymać.

Jeśli chodzi o oczekiwania samych zatrudnionych wobec ubezpieczeń zdrowotnych i pakietów medycznych, zależy im przede wszystkim na tym, aby zapewniana opieka obejmowała nie tylko ich samych, lecz także najbliższych: żonę (męża) i dzieci. Dostęp do lekarzy (w tym specjalistów), badań oraz zabiegów zdaniem pracowników musi być szybki i łatwy, a zakres świadczonych usług – maksymalnie szeroki. Dodatkowym atutem jest możliwość odbywania konsultacji lekarskich bez wychodzenia z domu: przez telefon lub online.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prywatna opieka medyczna: Przyciąga pracowników i ogranicza liczbę L4

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA