×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Property Forum 2017: Oto najlepsze biurowce w Polsce

Za nami uroczysta gala wręczenia nagród Prime Property Prize 2017, która była podsumowaniem pierwszego dnia Property Forum 2017. Szósta edycja plebiscytu wyłoniła najlepsze inwestycje, firmy oraz osobistości, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych w naszym kraju.

Property Forum 2017: Oto najlepsze biurowce w Polsce
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W kategorii Inwestycja Roku Rynek Powierzchni Biurowej nominowane były: Business Garden Wrocław, West Station w Warszawie, Hala Koszyki w Warszawie, Wronia 31 w Warszawie oraz Szucha Premium Offices. Inwestycją Roku na Rynku Powierzchni Biurowej został West Station w Warszawie.

- Bardzo dziękuję za przyznaną nagrodę. To był świetny projekt, realizowany wspólnie z PKP – mówił Stanislav Frnka, prezes zarządu HB Reavis.

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP SA oraz Xcity Investment zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Inwestycja to 68 000 mkw. powierzchni biurowej doskonale skomunikowanej z centrum i pozostałymi dzielnicami Warszawy. W całości wynajęta pierwsza faza West Station została oddana do użytku jesienią 2016 roku, natomiast druga będzie ukończona we wrześniu br. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie „Excellent”.

Nagroda jest przyznawana nowym lub rozbudowanym biurowcom lub kompleksom biurowym, których proces inwestycyjny zakończył się w okresie wrzesień 2016 – wrzesień 2017. Ocenie podlega jakość i innowacyjność projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę region.

W kategorii Przestrzeń komercyjna nominowanymi były: Centrum Ekspozycyjno-technologiczne Tech Park firmy Kanlux SA, Siedziba Ghelamco Poland, Biuro JLL, Allegro – Biuro Dom oraz Ikea po sąsiedzku w Lublinie. Nagrodę w kategorii Przestrzeń komercyjna zdobyło Allegro – Biuro Dom.

- W procesie projektowania zależało nam, by zaprojektować biuro, które choć trochę przypomina dom i budzi emocje z nim związane. To był bardzo trudny projekt, który udało nam się zrealizować dzięki pracy całego zespołu i otwartym podejściu inwestora - mówił Bogusz Parzyszek, CEO Workplace Solutions.

- Allegro ma obecnie pięć biur w Polsce – w tym najnowsze, warszawskie. Bardzo dziękujemy za jego docenienie – dodała Izabela Jarosz, dyrektor HR Grupy Allegro.

Allegro - Biuro Dom w warszawskim biurowcu Q22 to wyjątkowa przestrzeń do pracy, taka do której chce się wracać. Inwestycja obejmowała ponad 5 tys. mkw. powierzchni na 3 piętrach. Zróżnicowany charakter pracy w organizacji - od funkcji administracyjnych po prace kreatywne - wymagały nietypowego podejścia do planowania przestrzeni. Ostatecznie aż 42 proc. powierzchni zajmują strefy wsparcia (spotkań, socjalne, inne), a biurka do pracy indywidualnej resztę. Za projekt odpowiada Workplace Solutions.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Property Forum 2017: Oto najlepsze biurowce w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA