Program de minimis tworzy nowe miejsca pracy

Program de minimis tworzy nowe miejsca pracy i chroni już istniejące - ocenił w środę wicepremier, minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że rząd chce przedłużyć obowiązywanie programu na kolejny okres oraz rozszerzyć go na kredyty inwestycyjne i rozwojowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Program de minimis tworzy nowe miejsca pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 lis 2013 14:23


Rostowski wskazał, że program de minimis jest już wielkim sukcesem. "Jak rozmawiam z ministrami finansów innych krajów UE, to wszyscy (...) tym programem są naprawdę zainteresowani i dopytują jak on funkcjonuje" - powiedział Rostowski.

Minister wskazał, że program ten jest skierowany do średnich i małych firm oraz mikroprzedsiębiorstw. "To te przedsiębiorstwa pozwoliły nam przejść przez kryzys - nie tylko jako zielona wyspa, która nie doznała recesji w 2009 r., ale także jako kraj, który w całym tym okresie osiągnął wyższy wzrost gospodarczy, niż jakikolwiek inny w Europie" - powiedział. Ponadto - w ocenie Rostowskiego - program ten tworzy nowe miejsca pracy i chroni już istniejące miejsca pracy.

"Chcemy ten program przedłużyć na kolejny okres, rozszerzyć na kredyty inwestycyjne i rozwojowe. I myślę, że słusznie, że podeszliśmy do tego w pewnym sensie ostrożnie - wszyscy wiemy, że kredyt inwestycyjny i rozwojowy może być trochę bardziej ryzykowny niż kredyt obrotowy. Dlatego odpowiedzialnym było i słusznym, aby najpierw zapewnić rozruszanie tego programu na kredyty obrotowe. Dzisiaj BGK - wiem od pana prezesa - jest gotów rozszerzyć ten program na kredyty inwestycyjne" - powiedział szef resortu finansów.

Rostowski poinformował, że trwają rozmowy z Komisją Europejską w sprawie podwyższenia maksymalnej kwoty gwarancji udzielanej przedsiębiorcy. Wyraził nadzieję, że KE uzna nasze analizy i pozwoli podwyższyć poziom gwarancji.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.