Produkty Apple nie dla chińskich urzędników

I - produkty nie dla pekińskich urzędników. W oficjalnym dokumencie zakazano kupowania na potrzeby urzędów 10 produktów koncernu Apple. Chińskie władze ograniczają wykorzystywanie zagranicznych technologii w sektorze publicznym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Produkty Apple nie dla chińskich urzędników

PODZIEL SIĘ


Autor: Polskie Radio

7 sie 2014 19:11


Nieoficjalnie mówi się, że ograniczanie przez Chiny wykorzystywania w sektorze publicznym zagranicznych komputerów czy oprogramowania ma związek z wzajemnymi oskarżeniami Pekinu i Waszyngtonu o szpiegostwo. Podejrzenia w Chinach podsyciła sprawa Snowdena.

Władze chińskiej stolicy opublikowały listę zakazanych produktów elektronicznych, które nie mogą być używane przez urzędników. Znalazły się na niej m.in. IPad, IPad Mini, MacBook Air i MacBook Pro. Podobne listy tworzone są też na szczeblu rządowym. Jak podano, znajdują się na nich też produkty firmy Hewlett-Packard.

Czytaj też: Praca w Apple ma wiele wad. Oto one

W ubiegłym tygodniu urzędom w całych Chinach zakazano korzystania z najpopularniejszych zachodnich programów antywirusowych. Eksperci uważają, że nie wpłynie to jednak na spadek sprzedaży zakazanych produktów, bo zdecydowana większość rynku to prywatni konsumenci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.