×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Produkcja i usługi. Te branże najczęściej korzystają z podstawowego IT

  • Justyna Koc
    jk
  • 12 gru 2017 12:51

EFL w badaniu „Milenialsi w MŚP. Pod lupą” zapytał przedsiębiorców z pokolenia Y o nowoczesne technologie, z jakich korzystają w swoich firmach.

Produkcja i usługi. Te branże najczęściej korzystają z podstawowego IT
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Blisko połowa przedsiębiorców z pokolenia Y korzysta z tradycyjnych narzędzi jak sprzęt komputerowy, telefony, internet, co trzeci stawia na maszyny, zaawansowane programy i aplikacje, a co szósty – z technologii czerpiących z IT, m.in. nawigację, monitoring czy terminale płatnicze.

• Biorąc pod uwagę branże, z podstawowego IT najczęściej korzystają przedstawiciele firm usługowych.

• Natomiast z rozkładu odpowiedzi w podziale na grupy wiekowe wynika, że im młodszy właściciel przedsiębiorstwa, tym częściej korzysta z IT oraz zaawansowanych maszyn, aplikacji, programów.

- Nowoczesne technologie dają przedsiębiorstwom niezwykle efektywne narzędzia budowania przewagi konkurencyjnej. Z badań Konfederacji Lewiatan wynika, że „analogowe” firmy są zdecydowanie bardziej zachowawcze niż „cyfrowe”, gdyż ich priorytetem jest przede wszystkim przetrwanie i utrzymanie się na rynku. Tymczasem wśród „cyfrowych” przedsiębiorstw przeważa nastawienie prowzrostowe – w tej grupie dynamiczny rozwój jest celem nadrzędnym - mówi Radosław Woźniak, wiceprezes EFL.

Czytaj też: Brand Credit Agricole to nie jedyna zachęta. Firma zmienia się dla młodych pracowników

- Najlepiej wśród nowinek technologicznych orientują się najmłodsi przedsiębiorcy, którym od dziecka towarzyszą Internet, telefony czy inne technologiczne gadżety. Widać to na przykładzie rynku e-commerce, który jest obecnie jednym z najdynamiczniej rozwijających się, a którego uczestnikami są w zdecydowanej większości milenialsi. Dlatego, cytując jednego z naszych klientów Y, Mikołaja Golatowskiego, prezesa Follow – nie korzystać dziś z nowoczesnych technologii to grzech. One stanowią nie tylko podstawowe narzędzie pracy, ale bardzo często są głównymi produktami czy usługami firm – dodaje Radosław Woźniak.

Nowe technologie w opinii milenialsa

EFL w badaniu „Milenialsi w MŚP. Pod lupą” poprosił przedsiębiorczych Y, aby sami sprecyzowali, co rozumieją pod pojęciem nowoczesnych technologii nie czytając możliwych odpowiedzi. Co ciekawe, 12 proc. badanych wskazało, że w pracy nie wykorzystuje nowoczesnych technologii, a kolejne 15 proc. odpowiedziało, że nie wie. Wśród pozostałych rzuca się w oczy tradycyjne rozumienie tego pojęcia.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Produkcja i usługi. Te branże najczęściej korzystają z podstawowego IT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Patrycja 2017-12-16 23:56:32

    Faktycznie coraz więcej firm korzysta z nowych technologii. I dobrze. Ale to nie jest jedyny wyznacznik rzetelnej firmy. Jest nim również dobra opinia w środowisku ale też posiadanie certyfikatu Rzetelna Firma. Gdy te warunki są spełnione można taką firmę traktować poważnie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA