Producent elektrycznych samochodów zwalnia 75 proc. pracowników

165 z 220 pracowników straci pracę w kalifornijskiej centrali firmy Fisker Automotive, producenta aut elektrycznych - informuje Associated Press. Firma jest dobrym przykładem, że nawet dotacje państwowe nie są gwarantem powodzenia biznesu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Producent elektrycznych samochodów zwalnia 75 proc. pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Associated Press

8 kwi 2013 9:38


Associated Press przypomina, że firma dostała w 2009 r. 529 mln dol. pożyczki od rządu Baracka Obamy na produkcję popularnych elektrycznych aut o nazwie Nina.

Już na starcie firma, przedstawiana jako lider przyszłej "zielonej motoryzacji", zebrała 1,2 mld dol. od inwestorów, wśród których byli znany aktor Leonardo DiCaprio i wpływowy polityk Al Gore, wiceprezydent za kadencji demokratycznego prezydenta USA Billa Clintona.

Jednak do połowy zeszłego roku Fisker sprzedał tylko 1800 aut. Montaż wstrzymano, gdy niewypłacalność ogłosiła firma A123 produkująca akumulatory do aut firmy Fisker i także korzystająca z pożyczek od rządu Obamy. Po ogłoszonych teraz zwolnieniach na liście płac tej firmy pozostanie około 55 osób, a jeszcze niedawno było w niej ponad 600 pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.