PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Problemy pracownika, problemami pracodawcy. Wellbeing i aktywność fizyczna pomogą je rozwiązać

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 12 sie 2020 18:13

67 proc. pracodawców, ma w planach zwiększenie zaangażowania w programy wellbeing i benefity pracownicze. W ten spsoób chcą walczyć z negatywnym wpływem pandemii koronawirusa na pracowników. Takie wnioski płyną z badania „2020 COVID-19 Benefits Survey” firmy Willis Towers Watson.

Problemy pracownika, problemami pracodawcy. Wellbeing i aktywność fizyczna pomogą je rozwiązać
Musimy być świadomi, że na dłuższą metę problemy pracowników stają się problemami pracodawców. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Niepewność i związane z tym poczucie utraty kontroli, wywołują stan ciągłego stresu, który może wpływać na samopoczucie pracowników oraz ich efektywność w pracy.
  • Coraz więcej pracodawców widzi ten problem i stara się go rozwiązać. Badania pokazują, że aż 67 proc. międzynarodowych firm planuje zwiększyć zakres programów wellbeing.
  • Takie działania obejmują m.in. zarządzanie stresem, promocję aktywności fizycznej, zdrowego odżywania czy wspieranie pozazawodowej integracji pracowników.

- Wyniki badania „Wpływ pandemii COVID-19 na emocje, przekonania i zachowania Polaków” Uniwersytetu SWPS i PAN wykazały, że obawy związane z koronawirusem mają w Polsce bardzo wysoki poziom. Aż 26 proc. ankietowanych określiło, że czasem ich zdenerwowanie jest bliskie paniki. Trwająca pandemia może pogarszać stan zdrowia Polaków na przynajmniej dwóch poziomach. Bezpośrednio będąc źródłem dystresu, czyli negatywnie postrzeganego stresu oraz pośrednio, jeszcze bardziej zmniejszając naszą aktywność fizyczną, a w konsekwencji ograniczając skuteczność w radzeniu sobie z napięciem i pogarszając stan zdrowia psychicznego i fizycznego. Tworzy się błędne koło - analizuje sytuację Mateusz Banaszkiewicz, psycholog zdrowia, związany m.in. z SWPS, który od lat prowadzi wykłady i szkolenia na temat radzenia sobie ze stresem i wspiera firmy w tworzeniu pracowniczych programów wellbeing.

Musimy być świadomi, że na dłuższą metę problemy pracowników stają się problemami pracodawców, bo nie od dziś wiadomo, że istnieje korelacja między stresem pracownika a jakością pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według badania „2020 COVID-19 Benefits Survey” firmy Willis Towers Watson, aż 51 proc. firm przewiduje, że pandemia wpłynie negatywnie na efektywność pracy zatrudnianych osób. Jednocześnie 61 proc. badanych firm spodziewa się negatywnego wpływu pandemii na dobrostan pracowników. W efekcie zdecydowana większość, 67 proc. pracodawców, ma w planach zwiększenie zaangażowania w programy wellbeing i benefity pracownicze. Uwaga ma być skierowana zwłaszcza na zdrowie psychiczne oraz zarządzanie stresem.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Problemy pracownika, problemami pracodawcy. Wellbeing i aktywność fizyczna pomogą je rozwiązać

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA