PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezydent złożył hołd pracownikom służby zdrowia

  • Autor: PAP/RAF
  • 22 maj 2022 16:01

Zawód medyka to misja społeczna, wykonujący tę pracę wykazują się nie tylko profesjonalizmem, ale także hartem ducha, wrażliwością i empatią - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do uczestników odbywającej się na Jasnej Górze 98. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Pracowników Służby Zdrowia.

Prezydent złożył hołd pracownikom służby zdrowia
Prezydent Andrzej Duda. (Fot. twitter.com/prezydentpl)
REKLAMA

Dziękując medykom za codzienną służbę, zapewnił że bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest jednym z kluczowych priorytetów jego prezydentury.

W liście odczytanym przez szefową Kancelarii Prezydenta Grażynę Ignaczak-Bandych prezydent wyraził szacunek i uznania dla starań medyków, którzy pomagają chorym i ratują ich życie. - Zawód medyka to misja społeczna, jednak ceną za jej wykonywanie jest nieodłączny stres i ciążące poczucie odpowiedzialności, a często ryzyko. W swojej służbie wykazują się państwo nie tylko profesjonalnymi umiejętnościami, a także hartem ducha, wrażliwością i empatią - napisał prezydent. - W imieniu rodaków dziękuję polskim medykom za waszą codzienną służbę, poświęcenie i zaangażowanie - dodał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zaznaczył, wartość pracowników służby zdrowia była szczególnie dostrzegalna podczas pandemii - byli oni na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem, do dzisiaj kontynuując te zmagania. - Składam hołd wszystkim pracownikom służby zdrowia, którzy wypełniając etos hipokratejski i niosąc ratunek chorym zapłacili za to własnym życiem - oświadczył prezydent wyrażając nadzieję, że najtrudniejsze doświadczania pandemii są już przeszłością. Jak dodał, jest to przede wszystkim zasługa medyków leczących zakażonych i prowadzących akcję szczepień.

Czytaj też: Tusk: Trzeba przywrócić zdrowe proporcje - im więcej pracujesz, tym lepiej zarabiasz

Prezydent Duda przypomniał, że od blisko trzech miesięcy pojawiły się nowe wyzwania, związane z agresją Rosji na Ukrainę i okrucieństwem wojny toczącej się za wschodnią granicą. Zauważył, że to także próba dla Polaków - Polska przyjęła około 3 mln uchodźców, głównie kobiet i dzieci, wielu z nich jest chorych, rannych lub w innych sposób poszkodowanych przez wojnę i potrzebuje pomocy medycznej. Podziękował służbom medycznym w całym kraju za otoczenie opieką także ukraińskich pacjentów.

- Pandemia, a także wojna na Ukrainie dobitniej niż kiedykolwiek uświadamiają nam jak ważne są kwestie bezpieczeństwa i odporności państwa na sytuacje kryzysowe. Bezpieczeństwo zdrowotne Polaków jest jednym z kluczowych priorytetów mojej prezydentury - napisał prezydent i dodał, że zna systemowe problemy i wyzwania polskiej służby zdrowia, m.in. dzięki wsparciu ekspertów. - Mają państwo we mnie sojusznika rozumiejącego potrzeby służb medycznych - zapewnił. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent złożył hołd pracownikom służby zdrowia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA