PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Andrzej Duda złożył kolejarzom wyrazy najwyższego uznania i podziękował za codzienną służbę

  • Autor: PAP/JS
  • 20 lis 2017 20:56

Pragnę złożyć Państwu wyrazy mojego najwyższego uznania i podziękować za codzienną służbę - napisał prezydent Andrzej Duda w liście do kolejarzy wystosowanym z okazji Święta Kolejarza.

Andrzej Duda złożył kolejarzom wyrazy najwyższego uznania i podziękował za codzienną służbę
Kolej to żywotna część cywilizacyjnej tkanki każdego rozwiniętego kraju - napisał prezydent (fot. pixabay.com)
REKLAMA

• "Pragnę złożyć całemu środowisku kolejarskiemu moje najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Kolejarza. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o tak ważną dziedzinę naszego życia" - czytamy w liście.

• "Kolejarze zapisali się złotymi zgłoskami w dziejach walki o wolną Polskę w latach powojennych" - napisał prezydent.  

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Minister Dera wręczył także 49 Medali za Długoletnią Służbę zasłużonym pracownikom PKP SA, za "wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej".

Prezydent skierował list do uczestników i organizatorów Gali Święta Kolejarza 2017, która odbyła się w poniedziałek w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Podczas uroczystości zasłużeni pracownicy Polskich Kolei Państwowych SA zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi - poinformowano na stronie internetowej prezydenta Andrzeja Dudy.

Jak wskazano, w imieniu głowy państwa dekoracji dokonał sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, który odczytał też list głowy państwa.

"Pragnę złożyć całemu środowisku kolejarskiemu moje najserdeczniejsze życzenia z okazji Święta Kolejarza. Dziękuję wszystkim, którzy dbają o tak ważną dziedzinę naszego życia" - czytamy w liście.

"Kolej to żywotna część cywilizacyjnej tkanki każdego rozwiniętego kraju. Nie ma nowoczesnego państwa bez nowoczesnego transportu. Utrzymanie i rozwój kolei jest olbrzymim przedsięwzięciem, na które składa się praca wielu osób. Budowa i remonty trakcji kolejowej, obsługa i naprawa taboru, zarządzanie siecią połączeń, obsługa pasażerów, przeładunek towarów czy wreszcie zapewnienie bezpieczeństwa, to tylko niektóre zadania, przed którymi stają Państwo w swojej codziennej pracy. Każde z nich wymaga zaangażowania i odpowiedzialności, a wiele prac wykonuje się w trudnych, niekiedy ryzykownych warunkach" - wskazał Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, "polska kolej zmienia się i modernizuje". "Szanuję Państwa zaangażowanie w proces unowocześniania i sprawnego funkcjonowania kolei. Państwa praca jest służbą i tak powinna być traktowana" - zwrócił się do kolejarzy.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Andrzej Duda złożył kolejarzom wyrazy najwyższego uznania i podziękował za codzienną służbę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA