PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Prezydent i premier podkreślili wagę pracy kontrolerów ruchu lotniczego

  • Autor: PAP/PW
  • 20 paź 2019 18:22

20 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego.  Tegoroczne uroczystości z nim związane połączono z rozpoczęciem procesu operacyjnego uruchomienia nowej wieży kontroli lotniska w Katowicach. - Praca kontrolerów lotniczych ma ogromne znaczenie dla kraju i społeczeństwa – napisał w liście do uczestników obchodów prezydent Andrzej Duda. Z kolei premier Mateusz Morawiecki podkreślił ofiarność kontrolerów oraz ich umiejętności.

Prezydent i premier podkreślili wagę pracy kontrolerów ruchu lotniczego
Adobe Stock
REKLAMA
  • W Polsce pracę kontrolerów koordynuje Polska Agencja Żeglugi Powietrznej, która tegoroczne obchody ich święta postanowiła połączyć z uruchomieniem nowej wieży na lotnisku w Pyrzowicach. 
  • Jestem przekonany, że obiekt, który inauguruje dziś działalność, ułatwi państwu jeszcze lepsze, niż dotychczas, wypełnianie niezwykle odpowiedzialnych obowiązków" - podkreślił w liście odczytanym przez doradczynię prezydenta Agnieszkę Lenartowicz-Łysik Andrzej Duda.
  • Zawsze możemy liczyć na Państwa ofiarność i zawodowe umiejętności. Dziękuję za tę postawę, za odpowiedzialność i za to, że ochrona życia i zdrowia ludzi jest zawsze najważniejszą zasadą działania - podziękował kontrolerom premier Mateusz Morawiecki.

W liście do uczestników katowickiej uroczystości prezydent podziękował kontrolerom lotniczym i wszystkim pracownikom PAŻP za codzienną pracę, która - jak zaznaczył - ma ogromne znaczenie dla kraju i społeczeństwa. Jednocześnie pogratulował Agencji oraz wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do powstania nowej wieży.

"Jestem przekonany, że obiekt, który inauguruje dziś działalność, ułatwi państwu jeszcze lepsze, niż dotychczas, wypełnianie niezwykle odpowiedzialnych obowiązków" - podkreślił w liście odczytanym przez doradczynię prezydenta Agnieszkę Lenartowicz-Łysik Andrzej Duda.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak napisał prezydent, popularyzacja ruchu samolotowego w ostatnich dekadach przyniosła znaczny i szybki wzrost liczby operacji lotniczych i pasażerów, a rozwój handlu internetowego stale zwiększa tonaż przewożonych towarów. "Bieżące dane pokazują, że obecnie w Polsce wszystkie powyższe wskaźniki rosną nawet o kilkanaście procent rocznie" - wskazał prezydent.

Zwrócił też uwagę, że w ciągu kilkunastu lat liczba podróżnych może się w Polsce podwoić, zbliżając do stu milionów rocznie. "Rejsy samolotowe, jako najszybszy sposób transportu, odgrywają przecież olbrzymią i coraz większą rolę w wielu dziedzinach życia społecznego i gospodarki narodowej. Pasażerowie, wybierając je czy to w celach turystycznych, czy to biznesowych, liczą na niezawodność tego środka komunikacji" - przypomniał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent i premier podkreślili wagę pracy kontrolerów ruchu lotniczego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA