PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prezydent do przedsiębiorców: Chcę wspierać wasze interesy

  • Autor: PAP/JS
  • 20 kwi 2017 16:46

Chcę wspierać wasze interesy, bronić waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej; wierzę, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski - mówił prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z przedstawicielami polskich eksporterów i firm inwestujących za granicą.

Prezydent do przedsiębiorców: Chcę wspierać wasze interesy
Andrzej Duda (fot. Maciej Biedrzycki/KPRP)
REKLAMA

"Uważam, że jest obowiązkiem władz Rzeczypospolitej, a w szczególności prezydenta, szeroko pojęta promocja Rzeczypospolitej" - podkreślił Duda.

Zaznaczył, że nie jest niczym nadzwyczajnym "na rynku międzynarodowym, także i politycznym, że prezydent kraju wspiera konkretny podmiot ze swojego kraju, niezależnie od tego czy jest to firma, która ma kapitał w większości państwowy, czy prywatny".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jest to firma z jego kraju i on za interesami tej firmy stoi. Powiem otwarcie, ja chcę dla państwa, dla waszych firm, robić to samo. Chcę wspierać wasze interesy, chcę bronić waszych interesów, bo dla mnie są to interesy Rzeczypospolitej" - podkreślił prezydent.

Duda zaznaczył jednocześnie, że obecnie 80 proc. polskiego eksportu trafia do Unii Europejskiej. "To dobrze, bo rynek UE jest rynkiem bezpiecznym, ale są też inne wielkie rynki" - zaznaczył. Wymienił tu m.in. Afrykę, Amerykę Południową, Azję czy USA.

Prezydent wyraził przekonanie, że na tych rynkach można osiągać "gigantyczne zyski" w przyszłości. "Chciałbym abyście się tymi rynkami zainteresowali" - apelował do obecnych na spotkaniu przedsiębiorców.

"Jest z mojej strony i ze strony urzędu prezydenta, a także i rządu, otwartość na to, aby państwa w tym zakresie wspierać" - podkreślił.

"Wierzę w to, że prezydent może się przyczynić do sukcesu gospodarczego Polski. Chciałbym wziąć w tym udział i abyście się państwo otworzyli na współpracę ze mną i otworzyli się na współpracę z Kancelarią Prezydenta" - dodał prezydent. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezydent do przedsiębiorców: Chcę wspierać wasze interesy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA