Prezes TVP: Zmiany w telewizji udało się osiągnąć bez rewolucji personalnej

- Nie jestem krwiożerczy - powiedział Janusz Daszyński po trzech miesiącach na stanowisku prezesa TVP. - Wierzę, że z pracowników można poprzez dyskusję wydobyć to co najlepsze.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes TVP: Zmiany w telewizji udało się osiągnąć bez rewolucji personalnej

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

4 lis 2015 16:28


Jako swoje najważniejsze osiągnięcie, Daszczyński wymienił "odtabloidyzowanie" programów informacyjnych, co według niego przyniosło efekt przeciwny do spodziewanego, czyli wzrost oglądalności.

- Narracja publiczna, jest solą telewizji publicznej i odróżnia ją od telewizji komercyjnych. Wszyscy obawiali się spadku oglądalności, jednak kazałem im robić programy tak, żebyśmy byli z nich dumni. Zamiast wieszczonego spadku, oglądalność poszybowała do góry - dobrze zdefiniowaliśmy oczekiwania odbiorcy TVP - uważa Daszczyński.

Podkreślił, że w szczytowych momentach Wiadomości w TVP 1 miały 4,5 mln widzów. Teraz ustabilizowało się to w okolicach 3,5 - 3,7 mln widzów.

Obowiązki wobec pracowników

Jak zaznaczył prezes TVP, udało się to osiągnąć bez wielkich zmian personalnych.

- Nie jestem krwiożerczy. Wierzę, że z osób, którym leży na sercu program i dobro telewizji, można poprzez dyskusję wydobyć to co najlepsze - powiedział.

Za swoją chlubę, Daszczyński uznał też odblokowanie funduszu świadczeń socjalnych.

- TVP jest też zakładem pracy posiadającym obowiązki wobec swoich pracowników. Jedziemy na tym samym koniu i cieszę się, że udało się uzgodnić wspólne stanowisko ze związkami zawodowymi - dodał.

Opieka nad młodymi talentami

Jedną z instytucji powołanych przez Daszczyńskiego, jest impresariat TVP, który ma odpowiadać za profesjonalną opiekę nad młodymi debiutantami, osobowościami telewizyjnymi, twarzami telewizji i specjalistami branżowymi.

- Na naszych oczach ujawniają się talenty muzyczne, aktorskie i wiele innych. Nie objąć ich opieką impresaryjną w telewizji w której pracują byłoby grzechem. To wewnętrzna agencja, której zadaniem będzie dzielenie się wiedzą przez doświadczonych specjalistów - mówił Daszczyński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.