×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prezes PiS: nie chcemy wstrząsu w postaci bezrobocia

  • Autor: PAP/km
  • 19 lis 2022 16:09

Stosujemy metody łagodzenia, one z czasem będą prowadziły, wraz z procesami światowymi, do obniżania cen, ale nie chcemy tego wstrząsu, bezrobocia, tego społecznego nieszczęścia - powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Podkreślił, że jego ugrupowanie kieruje się empatią.

Prezes PiS: nie chcemy wstrząsu w postaci bezrobocia
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania w Katowicach (fot. PAP/Tomasz Wiktor)
REKLAMA

Jak mówił podczas spotkania w Katowicach, chodzi po prostu o takie "poczucie współprzeżywania tego wszystkiego, co muszą przeżywać ludzie w gorszej sytuacji". - To jest bardzo dobre uczucie, bardzo pozytywne, łączące się ze słowem, które naprawdę w naszym kraju bardzo dużo znaczy, także tu na Śląsku. To jest słowo solidarność - podkreślił Kaczyński.

- Nie chcemy tego wstrząsu, nie chcemy bezrobocia, nie chcemy tego społecznego nieszczęścia, bo to nie mieści się w tym, co jest bardzo istotnym elementem, moralną podstawą, głównym uczuciem, którym się kierujemy w naszej polityce, otóż empatią - zaznaczył prezes PiS.

Jak mówił aspektami tej polityki jest m.in. pomoc dla niepełnosprawnych. - I wreszcie to, czym żyje dziś większość Polaków, polskich rodzin, to znaczy inflacja - wskazał. Jak kontynuował z inflacją można bowiem walczyć na przykład poprzez radykalne obniżenie dochodów społeczeństwa i inflacja zaczyna spadać wobec braku popytu. - A byłaby to sytuacja, która nie byłaby dobra - ocenił.

- Dlatego my stosujemy i te metody klasyczne (...) ale jednocześnie stosujemy takie metody, jak zamrażanie cen elektryczności i innych źródeł energii, mechanizmy łagodzące dla społeczeństwa, różne dopłaty i nie blokujemy wzrostu płac - mówił Kaczyński. Przyznał, że "jest pewien niewielki spadek siły nabywczej, ale on głównie koncentruje się w sferze tych, którym rzeczywiście jest najtrudniej, to znaczy emerytów".

Jak zapewnił, w odniesieniu do tej ostatniej grupy "będziemy w nowym roku dawali duże podwyżki, a później będzie trzynastka i czternastka i z całą pewnością to też będzie jakoś rekompensowane"

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Prezes PiS: nie chcemy wstrząsu w postaci bezrobocia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • smith 2022-11-19 23:47:24

    to co kieruje obecnym rzadem to nie żadna empatia ale straczy upór osoby bez wyksztalcenia ekonomicznego, ktora wypowiada sie niczym zanwca we wszelkich sprawach w tym ekonomicznych terroryzujac innych podwladnych w taki spoosb zeby wykonywali jego polecenia. To putinowski sposob dzialania. W ten sam spoosb dziala tez rzadowa propaganda, dla ktorej nawet podporzadkowano sobie TV. poza tym jak o inflacji moze wypowiadac sie osoba bez rachunku bankowego, trzymajaca oszczednosci w domu, nigdy nie prowadzaca zadnej dzialalnosci czy li znajaca ekonomie z fusow. Zeby inflacja spadla trzena z nia walczyc a nie obserwowac i liczyc na wzrost bazy.

  • Zbrodniarze,bandyci! 2022-11-19 22:24:39

    Każdy pełnoletni obywatel RP powinien mieć równe prawa do prowadzenia działalności gospodarczej rolniczej , dotychczasowe przepisy sięgają czasów komuny,debilizm w tym zakresie ograniczania praw obywatelskich należy wyeliminować z strefy publicznej. Czekają nas olbrzymie kary, środki na KPO raczej nie zostaną odblokowane, kolejna marionetka na stanowisku Ministra Rolnictwa wynika jest darmozjadem.Stopień ubóstwa przed wybuchem wojny na Ukrainie był już przerażający 1,5miliona ludzi, w obrębach miast po modernizacjach ewidencji gruntów gdzie właściciele, czy wieczyści użytkownicy nawet nie byli stronami postępowań, usunięto klasyfikacje gruntów z map zasadniczych w tych obrębach, zaś ludzi potraktowano jak bydło na żeż , nie są rolnikami w związku z powyższym nie mogą przywrócić gruntów do stanu pierwotnego, przestępstwa wodno prawne w Urzędach stały się chlebem powszednim. Na przełomie ostatnich 6lat po wykonaniu przydomowych ekologicznych oczyszczalni ścieków w obrębach gmin doszło do tragedii Narodowej , pozabijali ludzi i zwierzęta ,bowiem przed osadzeniem rozcieńczaczy w ziemi sypali jeszcze wapno suchej masy, ziemia to nie jest tylko warstwa wierzchnia na której rosną rośliny i krzewy,istniało tam wielkie życie, nikt nie dał prawa tym rolnikom decydowania o ludzkim życiu bowiem po 5latach gminy po uzyskaniu funduszy UE oddały powyższe ekologiczne oczyszczalnie ścieków na własność właścicieli gruntów , w świetle prawa z przestępcami nikt nie negocjuje tym charakteryzuje się ustrój demokratyczny państwa prawa. Jesteście odpowiedzialni za udział w zorganizowanej grupie przestępczej,zbrodnie przeciwko ludzkości. Art 61 ust.1pkt4 upzp, Żyjemy w fikcji, nierzeczywistości ekonomicznej na której dotychczas prowadzili brudną politykę,na zachodzie wydaje się dziesiątki jeśli nie setki milionów na powrót do Natury.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA