×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Prezes Maspeksu: chcemy mieć jasną literę prawa

Dobra firma to taka firma, która rozumie swoje otoczenie prawne, oczekiwania regulatora i je wypełnia - mówił prezes Maspeksu Krzysztof Pawiński podczas sesji "Nowa przyszłość handlu" na Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

Prezes Maspeksu: chcemy mieć jasną literę prawa
Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex podczas sesji "Nowa przyszłość handlu" na FRSiH (fot. PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Właściwe rozumienie ram prawnych, w których pracujemy, jest podstawą naszego bycia na rynku, równej konkurencji, równego traktowania podmiotów i stawianie oczekiwań pozaprawnych jest za daleko idące i w taki sposób my naszego funkcjonowania na rynku nie rozumiemy. W związku z tym dobra firma to taka firma, która rozumie swoje otoczenie prawne, oczekiwania regulatora i je wypełnia. Tyle. Ci, którzy oczekują od nas, że mamy wyprzedzać regulacyjne otoczenie, oczekują od nas biznesowego "harakiri" - dodał Krzysztof Pawiński.

Regulacje UOKiK i ich wpływ na rynek spożywczy

Jego zdaniem w dwóch regulacjach UOKiK, które teraz obowiązują – o zatorach płatniczych i przewadze kontraktowej, są rozwiązania, które są do poprawy.

- Nie rozumiemy, dlaczego należności w ramach rozliczeń grupowych są objęte tak rygorystycznymi regulacjami, że nie możemy używać terminów płatności pomiędzy swoimi spółkami grupowymi jako elementu regulowania płatności. Niczemu to nie służy - mówił Pawiński.

- Z drugiej strony gdy słyszymy zapowiedzi Urzędu, że zmiana pójdzie w takim kierunku, iż to urzędnik będzie decydował, czy podjąć działania wobec firmy, a nie litera prawa, która jest bardzo rygorystyczna i która mówi, że w pewnych sytuacjach nie można firm karać, to my się tego po prostu boimy. Tego, że ta ocena możliwości może się przełożyć na takie subiektywne zachowania - mówił prezes Grupy Maspex.

- Chcielibyśmy mieć jasną literę prawa, której przestrzeganie po prostu wystarcza i zapominamy o danym przepisie - dodał.

Artykuł pochodzi z serwisu portalspozywczy.pl

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Prezes Maspeksu: chcemy mieć jasną literę prawa

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA