Prezes Lufthansy przeprasza na Youtube. Linie lotnicze tracą miliony

- Proszę o zrozumienie – tak na YouTube Carsten Spohr, prezes Lufthansy postanowił przeprosić pasażerów za kilkumiesięczny strajk pilotów linii lotniczych. Czy może liczyć na to, że 1,5 minutowy film zatrzyma klientów?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Prezes Lufthansy przeprasza na Youtube. Linie lotnicze tracą miliony

PODZIEL SIĘ


Autor: JO

1 paź 2014 14:18


Piloci niemieckich linii lotniczych strajkują już od kwietnia. Z powodu serii protestów Lufthansa masowo musi odwoływać loty. W sierpniu strajki nasiliły się. Tylko 30 września odwołano 25 startów z Frankfurtu. Łącznie Lufthansa była zmuszona usunąć z rozkładu ok. 50 rejsów. W większości to loty transatlantyckie.

Piloci niemieckiego przewoźnika protestują w związku ze zmianami zasad przechodzenia na wcześniejsze emerytury. Zgodnie z nimi piloci mieliby pracować dłużej (dotychczas kończyli pracę w wieku 50 lat). Pracownicy Lufthansy domagają się także podwyżek.

Czytaj też: Strajk pracowników Lufthansy w Stuttgarcie

Na strajku ucierpiało ok. 400 tys. pasażerów, a niemiecki przewoźnik zanotował kilkadziesiąt milionów strat. Dlatego też jej prezes, Carsten Spohr postanowił w nietypowy sposób przeprosić klientów za utrudnienia. Na YouTube Lufthansa opublikowała ok. 1,5-minutowe nagranie z jego wystąpieniem.

- Biorąc pod uwagę najdłuższy strajk w historii firmy, chciałbym przeprosić za to, jaki ma on wpływ na plany podróży pasażerów – mówi w nagraniu Carsten Spohr. – Proszę o zrozumienie – dodaje.

Czytaj też: Świat potrzebuje ponad pół miliona nowych pilotów

Jak przypomina redakcja „Biztok” – prezes Lufthansy nie był pierwszym, który zdecydował się na przeprosiny w internecie. Kilka miesięcy temu nagranie na Youtube przygotował także ówczesny szef Rabobanku w związku z nieprawidłowościami finansowymi, jakich dopuścił się ten holenderski bank. Poinformował też o swojej dymisji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.