Pracodawcy coraz częściej ujmują koszty wynajmu prestiżowego biura jako wydatki na świadczenia dodatkowe dla pracowników – inwestycję przyciągającą najlepszych specjalistów. W szczególności dotyczy to branży finansowej i usług specjalistycznych, które zajmują odpowiednio 24,5 oraz 24 proc. takich przestrzeni w Warszawie. Za nimi znajdują się firmy technologiczne oraz energetyczne – wynika z raportu CBRE „Premier Properties”.
-
- •23 sie 2018 18:31

- Pracodawcy wiedzą już doskonale, że o wyborze miejsca pracy coraz częściej decydują czynniki pozapłacowe.
- Z uwagi na ograniczoną liczbę biur w standardzie 5-gwiazdkowego hotelu dostępnych od ręki, firmy częściej niż w przypadku całego rynku decydują się na zawarcie umowy na etapie budowy.
- W latach 2018-2020, na skutek ograniczonej dostępności powierzchni w istniejących obiektach prestiżowych i dużego wyboru powierzchni w projektach będących w budowie, CBRE spodziewa się dalszego wzrostu udziału transakcji przednajmu w całkowitym wolumenie powierzchni wynajętej.
Świetna lokalizacja, atrakcyjna architektura, przyjazna obsługa i wiele udogodnień dostosowanych do rosnących oczekiwań użytkowników to główne elementy przyciągające najemców do wysokiej jakości biur. Raport „Premier Properties” przygotowany przez ekspertów CBRE wyraźnie wskazuje, że coraz ważniejszym czynnikiem staje się też konkurencyjność w walce o dobrego specjalistę.
- Pracodawcy wiedzą już doskonale, że o wyborze miejsca pracy coraz częściej decydują czynniki pozapłacowe. Dzieje się tak szczególnie wśród młodych pracowników i spodziewamy się, że ten trend będzie przybierał na sile. Atrakcyjne, komfortowe biuro w dobrej lokalizacji to znacznie więcej, niż oferowane już przez większość firm opieka zdrowotna, karnet na siłownię czy posiłki. Wyższy koszt wynajmu takich powierzchni nie odstrasza – jest ujmowany w rozliczeniach jako inwestycja w pracownika i świadczenia dodatkowe – mówi Joanna Mroczek, Senior Dyrektor, Dział Marketingu i Badań Rynku, CBRE.
Czytaj też: Wrocław, Kraków i Trójmiasto biurowym liderami w regionach, gonią Warszawę
Finanse w 5-gwiazdkowym standardzie


KOMENTARZE (3)