×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Premier: Liczę na porozumienie między PAŻP, a kontrolerami lotów

  • Autor: PAP/RAF
  • 23 kwi 2022 18:14

Liczę na kompromis między kierownictwem PAŻP-u a kontrolerami lotów. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przedstawił mi plany rezerwowy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej (23 kwietnia) konferencji prasowej w Warszawie.

Premier: Liczę na porozumienie między PAŻP, a kontrolerami lotów
Premier Mateusz Morawiecki. (Fot. PAP/PiotrNowak)
REKLAMA

Od kilkunastu dni toczą się negocjacje kierownictwa Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z przedstawicielami Związku Zawodowego Kontrolerów Ruchu Lotniczego dotyczące m.in. bezpieczeństwa, regulaminu pracy oraz regulaminu wynagradzania.

- Cały czas liczę na kompromis. Jestem w stałym kontakcie z panem ministrem Adamczykiem. Pan minister jest w stałym kontakcie z kierownictwem Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. Owszem przedstawiał mi również plany rezerwowe, jeżeli do takiego porozumienia nie dojdzie - zaznaczył Morawiecki.

Wyraził nadzieję, że do takiego porozumienia między kierownictwem PAŻP-U a kontrolerami lotów dojdzie.

Czytaj też: W niedzielę kolejne spotkanie PAŻP i kontrolerów ruchu lotniczego

Premier pytany przez dziennikarzy na czym polegałby plan rezerwowy i kiedy będzie znany odpowiedział, że minister Adamczyk "w swoim czasie przedstawi te plany rezerwowe".

- Całe to zagadnienie, te plany mają przede wszystkim zabezpieczyć bezpieczeństwo lotów nad terytorium Rzeczpospolitej oraz jak największą liczbę tych lotów, tak żeby jak najmniej te najbardziej żywotne interesy ucierpiały, czyli pomoc wojskowa, czyli cały ruch związany z pomocą humanitarną i wojskową, ale oczywiście liczne cele cywilne postaramy się też zabezpieczyć - zapewnił Morawiecki.

Dodał, że jest to swego rodzaju kaskada działań, które mają doprowadzić do tego, żeby bezpieczeństwo Polek i Polaków nie ucierpiało, a z drugiej strony, by jak największa część ruchu lotniczego na terytorium Rzeczpospolitej i nad terytorium Rzeczpospolitej został utrzymana - zaznaczył premier.

- W związku z trwającymi rozmowami Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej z kontrolerami ruchu lotniczego w dniu 22 kwietnia br. odbyło się spotkanie Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego oraz przedstawicieli PAŻP z Europejską Organizacja ds. Bezpieczeństwa Żeglugi Powietrznej (Eurocontrol) w sprawie ewentualnego rozpoczęcia w polskiej przestrzeni powietrznej procedury massive cancellation, czyli kasowania połączeń lotniczych. Na chwilę obecną procedura ta nie została uruchomiona - poinformował w piątkowym komunikacie Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Premier: Liczę na porozumienie między PAŻP, a kontrolerami lotów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Chcą wzbogacić Budżet Państwa ze środków UE na uchodźcach, głupowatych Polaczków wydymali 2022-04-24 11:59:20

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ Mateusz Morawiecki- Polskość to nienormalność- 40( czterdzieści)złoty dziennie za dwumiesięczną gehennę. Może jeszcze dłużej? 2022-04-23 16:11:58 Od dnia wczorajszego na domku jednorodzinnym do chwili obecnej wypalone wiadro 20litrowe z górą węgla, nie licząc rozpałki , temperatura 25stponi ciepła w domu koszt 50 zł(pięćdziesiąt złotych)Morawiecki oszuście , Polakom zafundować piekło na ziemi, z tymi braćmi banderowcami którzy mordowali naszych rodaków na kresach wschodnich.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA