PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Premier: Estoński CIT dla firm i uproszczenie prawa podatkowego dla przedsiębiorców

  • Autor: PAP/AT
  • 19 lis 2019 11:47

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w expose wprowadzenie tzw. estońskiego CIT dla mikro i małych firm, czyli przesunięcie poboru podatku na moment wypłaty zysku przez spółkę. Zapowiedział też dalszą przebudowę systemu podatków i uproszczenie prawa podatkowego.

Premier: Estoński CIT dla firm i uproszczenie prawa podatkowego dla przedsiębiorców
Adobe Stock
REKLAMA
  • Mateusz Morawiecki oświadczył, że Polska będzie jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla inwestorów zagranicznych, zapowiedział też wsparcie międzynarodowej ekspansji polskich firm.
  • Obowiązkiem państwa jest wspieranie przedsiębiorców, tworzenie im warunków do rozwoju, przewidywalnego prawa, pozwalającego na planowanie inwestycji i systemu podatkowego, motywującego do rozwoju - powiedział premier.
  • Wspieramy i będziemy wspierać polskie firmy, bo wspieranie swoich firm jest absolutną normą, jest normalnością - dodał.

"Mikro i małe firmy będą płaciły CIT dopiero w momencie wypłaty zysku przez spółkę" - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w expose. 

"Estoński CIT to wsparcie w reinwestycji zysku i ułatwienie finansowania własnego dla małych firm, które bardzo potrzebują zastrzyku kapitału" - powiedział szef rządu.

Morawiecki oświadczył, że Polska będzie jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla inwestorów zagranicznych, zapowiedział też wsparcie międzynarodowej ekspansji polskich firm. "Jak w pierwszej kadencji, będziemy na warunkach rynkowych repolonizować, bo im więcej polskich firm, tym więcej wolności i dobrobytu, tym więcej normalności" - dodał premier.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Premier: Estoński CIT dla firm i uproszczenie prawa podatkowego dla przedsiębiorców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA